Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal szaporítás?

Neonhal szaporítás?

Figyelt kérdés

Valaki letudná nekem írni, hogyan kell szaporítani a sima neonhalat? Igazából olyantól volna jó hallani, aki csinált már ilyesmit. Diszhal-infón elolvastam a leírását, de ez nekem kevés. Olyan szájbarágósan kellene.


Pl veszek 10halt és honnan tudjam, hogy melyiket (és mikor) kell átrakni a szaporító akiba? Ha áttettem és a víz is jó mondjuk (0,5-2nk-t és 5,8-as PH-t írnak) akkor tuti ki is kelnek majd az ikrák? Mennyire szabad ezektől az értékektől eltérni? Ha kikeltek az ikrák első naptól kell őket etetni, vagy hogyan, illetve honnan, illetve díszhalas boltban lehet venni infuzóriumot meg sóféreglárvát?


Minden link, kép, tanács jól jönne, előre is köszönöm annak, aki tényleg megpróbál segíteni.



2013. febr. 13. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Ezért írják hogy akinek már van némi tapasztalata akvarisztikában mert elég nehéz szaporítani de hát ha sikerül!(Én erre csak annyit tudok mondani hogy túl nehéz lesz ez még neked!)
2013. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 _.-Akv-._ ***** válasza:
89%

Szerintem már ott is elég szájbarágósan van :D

Igen rögtön kell etetni őket.

Szerintem sokban nem tanácsos eltérni, ezért nehéz gondolom a szaporítása.


Én nem ajánlom a neon-szaporítást. Könnyen beszerezhető, és nehéz is a szaporítása.


Nem szaporítottam neont, de azért válaszoltam, mert látom kevés választ kaptál eddig :D

2013. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

kezdjük ott, hogy amíg ránézésre nem mondod meg, hogy melyik hím és melyik nőstény addig alapban is esélytelen. (pedig nem nagy cucc a dolog, csak figyelni kell a viselkedést és a színváltozásokat)

meg egyébként se úgy megy, hogy veszel X halat és azonnal szaporodnak (kivéve elevenszülők és álelevenszülők).

ikrázás előtt fel kell őket nevelni ivarérettségig ugyanis fiatal példányokat árulnak, ők még nem képesek szaporodni. aztán közvetlenül ikrázás előtt fel kell készíteni őket, mert náluk a szaporodás nagyon komolyan igénybe veszi mind a nőstény, mindpedig a hím halat.

ikrázáshoz megfelelő körülményeket kell biztosítani nekik (és nem csak a vízminőségre gondolok hanem pl a nyugodt környezetben elhelyezett lesötétített akváriumra és sok egyéb részletre).

ikrázás után pedig nem csak a kicsikre kell gondolni. a szülők az ikrázás után is különleges bánásmódot érdemelnek, hogy kiheverjék a szaporodás fáradalmait.


...s a többi...s a többi...még sok sok dolog van amire nem fogok kitérni mert mindent meg lehet találni online is csak kell egy szint ahhoz, hogy tudja az ember használni a keresőprogramokat :)


röviden: amíg ilyen kérdés felmerül benned, hogy "honnan tudjam, hogy melyiket (és mikor) kell átrakni a szaporító akiba?" addig nagyjából esélyed sincs ikrázó halakat szaporítani...

2013. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek annyit, hogy inkább ne írtál volna semmit, ha hasznos tanáccsal nem tudsz szolgálni, legalább nem növelted volna a válaszadók számát!


2. Neked kössz a segítséget, nem sok de több a semminél, legalább a segítőszándék megvolt benned!


3. Te ahogy olvsom eléggé vághatod a témát de sajnos nem a legnagyobb jóindulat vezérelt, amikor válaszoltál. Nos nem mondtam hogy nem ismerem meg a hímet, meg a nőstényt. Azt a kérdést meg h mikor és melyiket kell átrakni a szűrőakiba úgy értettem, hogy van-e vmi jele h valamelyik hal ikrázna esetleg. Mert ugye nem elevenshülők így nem fog nőni a hasa stb. Esetleg látható-e vmi párbaállás vagy ilyesmi. Azt meg hiába írod, hogy ikrázás után különleges bánásmóddal célszerű velük foglalkozni, ha nem fejted ki mire is gondolsz... Azért raktam fel a kérdést, hogy segítetek, nem azért h legyen valaki, akit cseszegetni lehet, mert még tapasztalatlan a témában. Lehet h a te kérdésedben meg én fogok segíteni és te sem örülnél ilyen válasznak. Ha meg olyan sok infó fent van, akkor meg linkelhetsz egy jót és ezzel tudsz, segíteni. Természetesen sokat fogok még olvasni a témáról, és tudom, h nem a neonhalat a legkönnyebb szaporítani, de azt sem tudom h érdemesebb lenne-e előbb egy másikkal próbálkozni, aztán meg a neonnal. Gondolom amivel nehezebb mint a többi az a pontos vízminőaég beállítása.

Azt meg megtudom oldani mérésekkel, csakhát ez előtt még tisztáznom kell a részleteket.

2013. febr. 13. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Minek kell neked minden válaszba belekötnöd?


Bomhii egyből rávilágított a lényegre, nem neked való, igaza is van. Zsebev válaszában sem volt semmi rosszindulat. De csak várjad a válaszaidat, hogy majd abba is beleköthess.

2013. febr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy nekem való-e, hanem azt, hogy hogyan kell. Gondolom senki nem a kisujjából sz...ta ki.


Azt meg hogy belekötök... Mért szerinted az első válasz pl ért valamit abból a szempontból, hogy előrébb lettem tőle? Majd rájövök magamtól, kössz a semmit. (Kivéve a 2. ő legalább segített amennyit tudott, nem úgy mint Te pl)

2013. febr. 14. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
én is éppen most szaporítanám a neonhalaimat és sokat olvastam rola . Küldök is egy linket neked : Csak egy 5 literes akváriumra van szükségünk, melynek vizét 21-23 °C-ra, 1-3 nk° keménységűre és 6,5 pH-júra állítsuk be. Az akvárium középre az ikrarakáshoz ültessünk be növényeket - bár nem csak itt fogunk ikrákat találni, hanem elszórtan az egész akváriumban.Este rakjuk át a párt az íváshoz, természetes fénytől védjük a medencét. A nőstény hamarosan 120-160 petét fog rakni, a peterakás után azonnal helyezzük vissza őket a közös medencébe, hogy ne bánthassák a kicsiket. A kishalak körülbelül 1 nap múlva kelnek ki, etetésükre megfelel a miniplankton, sórák és a nauplius eleség. Fejlődésük negyedik hetében megjelenik a testcsíkjuk, ekkor átrakhatjuk őket a növendék medencébe. A nyolcadik héten, amikor már teljesen kiszínesedtek, visszarakhatjuk őket a többi közé.ennyit tudok én is. Nem vagyok profi, de attól még bármit meg lehet próbálni.
2014. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!