Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így működőképes?

Ez így működőképes?

Figyelt kérdés

Egy Iwagumi akváriumot szeretnék nyáron összehozni.

Akvárium: 45l

Szűrés: JBL Cristalprofi e700

Világítás: 36W power compact (6500K)

CO2: élesztős

Talaj: alulra JBL Aquabasis plus, fölé bazaltzúzalék

Növény: eleocharis parvula

Tápozás: Easy life profito, carbo

Kövek: seiryu


2013. febr. 13. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
víz nélkül nem fog menni! amúgy rendben van :D
2013. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze, jónak tűnik :)
2013. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is jónak tűnik én csak az élesztős co2-ön gondolkodtam el csak mert 36w 45l-be tényleg jó csak ahhoz már mindenképp kell a co2 nem tudom hogy elegendő lesz-e az élesztős!Bár viszonylag kicsi az akvárium szóval szerintem vinni fogja!
2013. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bamboochatheone ***** válasza:
Kevés lesz a fény egy növényes akváriumhoz. Én olyan 45-50 wattban gondolkodnék.
2013. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De élesztős CO2 ilyen jól működik vagy valaki magyarázza el nekem :DD Mert oké hogy jó meg minden de ennyire hogy simán lehet mellette 0,8/l világításom és nem fogok algásodni??Vagy csak kicsibe jól működik?
2013. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy a carbo jó alga ellen.
2013. febr. 13. 20:45
 7/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Simán jó az élesztős. Nagyba azért nem szoktak, mert nagyon sok palack kellene ahhoz, hogy ugyanaz a hatás legyen, mint egy 45 literes aksiban. De itt ez a veszély nem áll fent :D
2013. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
Jó lesz, de én meg az élesztős megoldást eleve elhagynám, ha elég, ha nem.
2013. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

jó lesz szerintem is.

bár az élesztős megoldásban én se bízok mert eléggé ingadozó szén-dioxid szintet produkál. ha csak parvula lesz, az el van sima folyékony szénnel is, nekem is az mellett fejlődött amíg ki nem szedtem (a márnáim ahogy elúsztak fölötte felreppent a növény...pici a gyökere a szépségeimhez :)). persze a folyékony szenet erősen túl kell adagolni növényes akvárium esetén :) nekem jelenleg 2,5szeres adag kell. DE ha növényezel akkor simán kellhet 7-8szoros is!

2013. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az élesztős ilyen zselatinos lesz, azzal állítólag stabilabb co2 szintet lehet elérni. Ilyesmit szeretnék:

http://www.youtube.com/watch?v=pu76ODcUHEs

2013. febr. 13. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!