Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vörösszúnyoglárvát/fagyasztott...

Vörösszúnyoglárvát/fagyasztott/adhatok guppiknak vagy az nem jó nekik?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Adhatsz, nem lesz bajuk. De az fontos, hogy változatosan etesd őket.
2013. febr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
egy haverom azt mondta,hogy az nem valami jó nekik.inkább fekete vagy fehéret javasolt.tényleg jobb a fekete?
2013. febr. 14. 18:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Sok hal érzékeny a vörösre, ez tény.

És a guppik sem azok a kimondott ragadozó halak. Nem különösebben érzékenyek rá, de inkább csak ritkán adj nekik.

Inkább ilyen artemia, daphnia, stb apróságokat adj nekik fagyasztottból, meg főtt zöldség püréket, mindenfélét.

2013. febr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm!
2013. febr. 14. 19:02
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
Azért ne tömd ezzel őket. Néha-néha add nekik, heti 1-2x, de szerintem ne fő tápláléknak.
2013. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én úgy novemberben vettem fagyasztott szúnyoglárva mixet...2 sor fehér, 2 sor vörös, 1 sor fekete, 1 sorban 5 kocka felállás.

ebből még közel 1,5 sor vörös és 2 kocka fekete megvan. a fehérből már csak pár kocka van. nálam a feketét nem igazán eszik. a vöröset ennék de kb 1,5 hetente kapnak 1 kockányit mert azt olvastam, hogy bélgyulladást okozhat. a fehér a kedvenc :)


ezen kívül van nekik még cyclops, az az alap táplálék, minden nap kapnak a napi kaja mellé és heti 1 napon csak ezt esznek. szép színesek lesznek tőle a halak.


adok még artémiát. na ez a másik kedvenc a fehér szúnyoglárva mellett. heti 1-2szer kapnak csak.


most vettem halikrát is a halaimnak. csak kísérleti jelleggel, hogy mit szólnak hozzá. erről még nem tudok nyilatkozni, holnap lesz az első halikrás napjuk.


nálam ez a menü. 6 serpalazac, 6 szivárványos guppi, 2 sziámi ormányosmárna (sziámi algázó), 1 kambodzsai algázó (hamis sziámi algázó) és 1 anci részére.


fagyasztott kajákon kívül gyakran adok zöldségeket (pl sárgarépa, sütőtök...stb). illetve spirulina tablettát, ebből most épp sera féle van. a guppiknak fontos a zöldeleség is, pl zöldséget is érdemes adni nekik, hogy szépek és egészségesek legyenek :)

2013. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a részletes hozzászólást.Sokat tanultam belőle.Én kezdő akvarista vagyok 10 hallal.guppik, 1 plattika és 2 db ormányos márna.én is adok rendszeresen cyclops-ot.imádják.zöldségeket nem igen szoktam,mert nem eszik.próbáltam már,de nem sok sikerrel.én csak fagyasztott kaját adok, napi 1 x.az úgy jó vagy többször etessek?
2013. febr. 15. 09:04
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Napi 1x, heti 6x. A zöldséget leforrázod? Mert ha nem puhul és süllyed le, akkor sok hal nem nyúl hozzá.
2013. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Puhára főztem cukkinit és sárgarépát,de nem ették.Lehet,hogy nincsenek hozzászokva?
2013. febr. 15. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
nálam se volt látványos méret csökkenés először :D de lassan felfedezték, hogy mi az a cucc amit bedobálok. próbálkozz többfélével, minden nap adj be mást :)
2013. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!