Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell kiejteni azt, hogy...

Hogy kell kiejteni azt, hogy "Iwagumi"?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek le, már viszonylag nagy tapasztalattal rendelkezem akvarisztika terén, most egy ryuboku 40L-es nano-m van, viszont össze szeretnék rakni egy 20L iwagumit, de nem tudom hogy álljak a boltban az eladó elé:D nem akarok hülyének tűnni aki még ki sem tudja ejteni.. köszi a segítséget :)!

2013. febr. 14. 22:22
 1/6 anonim válasza:
szerintem mondhatod "ivagumi"-nak, elvégre a japán szavak kiejtése, legalábbis ez annyira nem más mint az írásuk. Persze lehet tévedek, nem tudok japánul :)
2013. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj sincs azzal, hogy ha azt mondod, hogy ivagumi. Japánok az u-t kicsit ü-sen ejtik, de én ezzel tuti nem foglalkoznék. Tudni fogják, hogy miről van szó.
2013. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nyugodtan mondhatod ivaguminak :) persze nem teljesen így hangzik japánul de szerintem magyarországon kb mindenki így mondja szóval nem égsz be te sem ha így állítasz a boltos elé :D
2013. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat :)! holnap indulhat is a bevásárlás :D
2013. febr. 14. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:

iwa = kő


Hát azt mondd azt neki, hogy kövekkel berendezett akváriumot szeretnél.


Elég ha csak veszel 3db követ, némi táptalajt és az előtérbe Hemianthus micranthemoides-t, a háttérbe pedig Eleocharis Parvulát. Ahhoz nem kell CO2.


Csak elöl mindig nyírhatod a hm-et, mert az meg tud nőni 30 centi magasra.


Ő még szűrőt sem rakott bele, elég low tech, biztos sűrűn cseréli a vizet, de így legalább nincs ami elfújja a növényeket.


Ha a magas talajt kitakarod a képről, akkor szerintem jól néz ki. A növények szépek benne :)


[link]

2013. febr. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A nagynyomású rendszer jelenleg úton ide hong kong city-ből :)) hasonlóra gondoltam én is, seiryu kő, háttérbe normál parvula, előtér parvula mini, minimálra tervezem ezt a setupot valami pofás kis opti white akival.
2013. febr. 15. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!