Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy jövök ki legolcsóbban...

Hogy jövök ki legolcsóbban csigasügeres akváriumra?

Figyelt kérdés
Sziasztok gondolkodom egy második akvárium indításában, amiben csigasügerek lennének. Azt szeretném kérdezni, hogyan jönnék ki legolcsóbban, mert most nincs rá korlátlan keretem. Legjobban annak örülnék ha linkelnétek megfelelő szetteket vagy összeállításokat, de a tanácsoknak is örülök, hogy milyen szűrést/világítást és hasonlót lenne jó beletenni. Tudom olyan 50liter körül kell őket tartani, de hallottam hogy 45literben is megvannak 4-5darab, szóval ilyen 45-64liter között érdekelnének szettek és akváriumok is, előre is köszi! Hasznos válaszokra megy a plusz mint mindig. :)
2013. febr. 15. 19:09
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem ne vegyél szettet. Legtöbbször olcsóbb, de annyival silányabb a minőség is, és mint, sügéres akvárium a szűrésre figyelni kell.

Inkább vegyél használtan egy akváriumot+ tetőt, világítással. Ha van barkácskedved, és kevés a pénzed, építs egy külsőt. Növény nem sok kell, úgy természetes, inkább pár darab kő, és jó sok csigaház. A külsőbe a fűtőt is elhelyezheted, így a hőmérőn kívül kb nem is lesz technika az akváriumban, kivéve egy vízforgatót, ha gyenge a külső pumpája.

2013. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is pont tegnap tettem fel kérdést itt a gyakorin a csigasügerekről, sok hasznos választ kaptam.

Olyan 40l-től lehet őket tartani, 6-7db-ot, szóval egy ilyen akvárium jó lehet: [link]

De én arra jutottam, hogy csináltatok egy 60x30x25-ös akváriumot, mert a magasság nem olyan számottevő, és lesz nagy alap így.

Szűrésre azt a tanácsot kaptam, hogy vagy csináljak egy házi külső szűrést powerheadből, vagy egy erősebb szűrőt kell beszerezni, lehetőleg minél nagyobb szivaccsal. Egy ilyet pl: [link]

Ez 45l-be, kicsit visszafojtva biztos szép tiszta vizet csinál.


Világítás nekik szerintem mindegy, ha nem lesz növényed, bármi megfelel föléjük.

2013. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 _.-Akv-._ ***** válasza:

Itt a szűrő, és a világítás cserélhető, csak nincs kedvem szerkeszteni a képet. Viszont ha külső mellett döntesz, akkor a 36-os kell, nem a 35-ös viszont akkor nem kell belső. De ha van rá keret lehet mindkettő :D A világítás meg lehet jó, lehet nem. Nincs vele tapasztalatom.


[link]


Viszont arra figyelj, hogy az aljzat apróbb szemű kvrachomok legyen, és egy halra 2-3 csigaház legyen.

2013. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!