Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokcsíkű csigasügeres akvárium...

Sokcsíkű csigasügeres akváriumba kellenek csigaházak amik a mésztartalmuk miatt keményítik a vizet, ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy a keményebb víz miatt okozhat e komolyabb gondot vízkövesedés, valamint vannak olyan növények amiknek nem okoz problémát az átlagnál keményebb víz, tudom hogy csigasügeresbe nem túl jellemző a növényzet de én ragaszkodnék hozzá. Akvárium 60l 2x14W fénycső, légpumpa, belsőszűrés (még nincs betelepítve).
2013. febr. 12. 19:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

A sügereknek erős szűrés kell, azt jó lenne, ha leírnád pontosan milyen, mert úgyis meg fogják kérdezni itt. :)


Én úgy tudom, a csigasügereknek azért kell csigaház, mert abban laknak, azt védik (így annyi kell, ahányan vannak, vagy több), nem a keményítés miatt. Sima csapvízben szerintem simán lehet tartani őket.

A kemény vizet szerintem az Anubias, gömbmoha tuti bírja.


A vízkövet meg le tudod törölni simán ecetes vagy citromleves papír zsebkendővel, vagy szivaccsal.

2013. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A csigasügereknek jó a kemény víz, nekik nem baj. De miért nem szeretnél NEKIK kedvezni az akváriummal?


Ha növényeset akarsz, én inkább ezt a törpesügeret ajánlanám neked: [link]

2013. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen tisztában vagyok vele hogy a tartásukhoz szükséges a csigaház csak ugye vele jár hogy keményíti a vizet pár ki tudja milyen mértékben. Sima csapvízben (persze pihentetett) lesznek tartva nem hiszem h szükséges lenne kezelni külön a vizet. Na igen a szűréstől félek kicsit van 2db aquael fan mini plus szükség esetén beüzemelném mind2-t mondjuk a szivacsméret így se túl nagy de külső szűrő vételét most nem engedhetem meg magamnak.

Köszönöm a választ!

2013. febr. 12. 19:22
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen jogos a felvetés hisz a természetes élőhelyén nincs növény, én végül is azért szeretném h legyen, mert berendezni egy ekkora akváriumot úgy h pár kő csigaház meg homok van elég nehéz megcsinálni úgy hogy mutatós legyen pár növény azért dobna a külsőn.
2013. febr. 12. 19:25
 5/20 anonim ***** válasza:
Azt ne feledd, hogy egy sügérre kettő csigaházat számolj, különben belső harcok lesznek!
2013. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a két szűrő együtt is kevés lesz 60l-hez, sügereknek meg pláne. Nem feltétlen kell külős szűrő, egy ilyen is jó pl: [link]

Vagy egy ilyen: [link]

2013. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ez biztos hogy kevés lesz?

Van esetleg még ilyen légpumpás szivacsos rendszerem [link] ezek érhetnek valamit, vagy nem nagyon, ha lehetőségem lenne elkerülném az új szűrő vásárlását de ha a helyzet megkövetelni akkor meg teszem, addig nem is vágok bele a berendezésbe nem szeretném hogy a leendő halaim nem megfelelő körülmények közt éljenek.

2013. febr. 12. 19:40
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés, a szivacsszűrő max garnéláknak jó, 20-25l-be. Itt nem sok vizet zavar.
2013. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A szivacsszűrő bioszűrésnek jó, a két fan-mini viszont sajnos nem lesz elég. Nem adódik össze a teljesítményük, nem bírják átmozgatni a vizet. Persze két ellentétes sarokba téve elviselhetőek lennének, de az hogy néz már ki... Inkább add el őket és vegyél egy 500 liter/óra körülit vagy erősebbet.
2013. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát mentek a zöld kezek.

Még annyi hogy ha esetleg építenék egy külső szűrőt házilag ahhoz a szűrőanyagon és a tartályon kívül kéne egy vízforgató ezt milyen néven találnám meg valamint milyet ajánlanátok ekkora akváriumhoz. A fan-miniket ilyenre nem lehetne használni ?

2013. febr. 12. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!