Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halak akváriumba szoktatása...

Halak akváriumba szoktatása hogy történjen?

Figyelt kérdés

Most készülök első akváriumomba egy csapat nanohalat betelepíteni, de nem igazán tudom hogy ez hogyan megy. Az akvárium már 5. hete megy üresjáratban, szóval itt az ideje, hogy a lakók beköltözzenek.


Mire kell ilyenkor odafigyelni? Mit hogyan kell csinálni?

Úgy tudom, az akvarisztikai boltból elhozott halakat érdemes karanténozás céljából valamilyen szerrel kezelni, hogy ne vigyenek be fertőzést az akváriumba. Mi ez a szer pontosan? Bármilyen akvarisztikai boltban megtalálhatóak ezek a szerek? Ahonnan én hozom a halakat, elég kicsi bolt, és nincs másik a környéken.


Ja, és még valami. Nanohalakhoz ti mekkora halhálót ajánlotok? Vagy azt hogyan kell kiválasztani? :)


Válaszaitok előre is nagyon köszönöm.



2013. febr. 16. 17:43
 1/9 empi89 válasza:

Az eljárás a következő:

1. a szállító zacskót felül kivágod

2. majd belehelyezed az akvárium vizébe, vigyázva, hogy a két víz ne keveredjék

3. vársz 30 - 45 percet, míg a termikus kölcsönhatás egyenlővé teszi a két víz hőmérsékletét

4. majd az akváriumból kis adagokban vizet öntesz a zacskóba, hogy az érkező halak a hőmérséklet megszokása után az új kémiai paraméterekhez is hozzá szokjanak

5. ezek után hálóval kiszeded a halakat a zacskóból és az akvárium vizébe rakod, tehát a hordozó vizet nem öntöd az akváriumba


- Ha az akvárium még lakatlan, akkor nincs szükség karanténozásra, mivel nincs kinek átadni az esetleges betegségeket.

2013. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy egyszerre csak egy kis csapat halat tegyél be, nehogy az összeset!

A vizet fokozatosan kell leterhelni, meg kell várni, hogy elszaporodjanak a lebontóbacik. Sima üresjárattól, etetés nélkül nem szaporodnak el.


Hálóból akkora kell, ami a legnagyobb azok körül, amivel még tudsz mozogni az akváriumban.

Tehát legyen helyed mozgatni, de ezen kívül a lehető legnagyobb.

2013. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Még nincs lakó az akváriumban, ők lesznek az elsők, és lehet, hogy egy ideig az egyetlenek is.


De amúgy milyen szerrel szokás kezelni a halakat akváriumba helyezés előtt?


Az akváriumom ilyen szett: [link]


Ebbe ti mekkora hálót ajánlotok? Mondjuk egy ilyen megfelel valamelyik méretében? [link]

2013. febr. 16. 18:38
 4/9 empi89 válasza:

A 'S' méretű háló megfelelő, szerintem.


Én nem szoktam kezelni az új lakókat semmilyen szerrel soha, és még egy élőlény sem halt meg az akváriumomban.

És a legelső lakók sem kaptak semmi ilyesmit, de petshop-ban ha mondod, akkor adnak valami 80 ft-os zacskós folyadékot, amiben ilyen 'kezdeti baktérium kultúra' van.


Persze én guppikat, plattikat és garnélákat tartok.

Egyébként a neonhal nagyobb csapatban érzi jól magát és nagyobb helyen, mint 30 l. Én is szívesen tartanám őket, de hát ők ilyen "falka-szellemű" lények.

2013. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 empi89 válasza:

Bocsi, :D

nanohal helyet neonhalat olvastam...:D

2013. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja nem, szerintem félreolvastad a kérdésemet. Nem neonhalak költöznek be, hanem nanohalak. 8db amanda lazac, hogy pontos legyek. Nekik elvileg jó ez az akvárium méret.


A baktérium kultúrát ismerem, de nem arra gondolok. Valami olyan szer, ami az esetlegesen a halakkal együtt bekerülő kórokozókat, meg ilyesmiket leöli róluk, hogy ne azzal együtt kerüljenek az akváriumba. Csak nem tudom, mi a neve. :(

2013. febr. 16. 18:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Szórtál halkaját a vízbe az üresjárat alatt? Anélkül semmit sem ér az egész.
2013. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, szórtam 2x egy-egy ilyen tápot. Elég nagy szemű volt, majdnem fél centis. Nagyon lassan oldódott fel.
2013. febr. 16. 19:09
 9/9 empi89 válasza:
Ha nem mutatnak tüneteket a halak, akkor nincs ok betegségtől való félelemre. Egyébként a baktérium ölő készítmények minden élő szervezetre károsak, csak különböző mértékben.
2013. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!