Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom meg mennyi víz...

Honnan tudom meg mennyi víz folyik le a szűrőakváriumba?

Figyelt kérdés
ki kéne választanom egy pumpát, ami visszanyomja majd a vizet, de nem tudom mennyi víz fog lejönni, 2 db 2 cm-s átmérőjű cső lesz valószínűleg, ahol lecsobogna a víz magától
2013. febr. 16. 21:00
1 2
 1/18 Pendulum92 ***** válasza:
Olyat vegyél, amit lehet állítani, kb 100-500 l/h-ig, és kitapasztalod. Amúgy szerintem elég 1 cső is, itt nem a vízsebesség a lényeg.
2013. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát vegyél állítható teljesítményűt.
2013. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát legalább duplája, vagy triplája kell vastagságban a lefolyó csőnek, mint a pumpa csövének, mert a pumpában van nyomás, a lefolyó csőben meg csak el kel férnie a víznek, és maximum a gravitáció által teszi, tehát ha az vékony, vagy eltömődik, akkor baj van.
2013. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
szerintetek ezen a két csövön óránként mennyi víz menne le? esetleg van olyan megoldás hogy egy másik pumpával leszívom a vizet és a másikkal meg vissza?? és akkor ugyanolyan teljesítményűt vennék.
2013. febr. 16. 21:34
 5/18 A kérdező kommentje:
amúgy Pendulum92, a te tanácsodra csinálná meg ezt a külső szűrőt, tudod a 250 literes aksihoz
2013. febr. 16. 21:36
 6/18 Pendulum92 ***** válasza:
Az is működhet, de szerintem felesleges:) A gravitáció elvégzi neked ingyen azt, amit egy pumpa. csak arra kell figyelni, hogy úgy nyomja vissza a pumpa a vizet, ahogy jön fel. Ezt ki kell tapasztalni, senki sem mérte le még szerintem.(lehet, de én nem ismerek ilyet.)
2013. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
de most akkor 1000-2000-3000 l/h-s pumpát vegyek? meg azt se tudom mekkora legyen a szűrőakvárium, mert hely bőven van lehet akár 150 liternyi is
2013. febr. 16. 21:46
 8/18 Pendulum92 ***** válasza:

250 literhez mondjuk egy 20-30 literes elég lenne. De olyan magas legyen, mint az akvárium, gondolom oldalpolcosat akarsz.


Nem kell akkora teljesítményű, nekem 12 literesbe egy aquael fan-2 pumpája lesz, az 100-450 l/h-ig állítható. Valami olcsóbban gondolkodj, például. [link]


szerintem ez teljesen kiszolgálna, bár nem írja, mekkora mértékben állítható. Ja, és remélem levehető a végéről az a terelő, mert csak úgy tudsz rá tenni csövet.


De akár vehetsz egy használt aquael fan1-2 pumpát is.


saccra 200-300 l/h körül jöhet a csövön le a víz a szűrőbe.

2013. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
alsópolcos lenne a szűrés, mert csak ott van hely :/
2013. febr. 16. 22:04
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor viszont jobb lenne ha megfúratnád a felső akvit, mert az életben nem fogod tudni pontosan beállítani az alsó pumpát, ugyanis ingadozhat a nyomása.


[link]


Megfúrhatod az akvárium alját is és ott lesz a vízszint, ameddig érnek a csöveid.

[link]

[link]

[link]


Fúrás nélkül megcsinálni az alsópolcost nagy kínlódás, mert a pumpa nyomása ingadozhat és vagy felül folyik túl, vagy alul.


Alulról viszont ha 1 méter magasra fel kell nyomni a vizet, akkor legalább 1200 L/órás pumpa kell.


Először egy 600 liter/órás pumpát próbáltam és annál kb 60 centi magasságnál megállt a csőben a víz, nem is bírta felnyomni, csak ott erőlködött.


Az 1200-as felnyomja.

2013. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!