Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom meg mennyi víz...

Honnan tudom meg mennyi víz folyik le a szűrőakváriumba?

Figyelt kérdés
ki kéne választanom egy pumpát, ami visszanyomja majd a vizet, de nem tudom mennyi víz fog lejönni, 2 db 2 cm-s átmérőjű cső lesz valószínűleg, ahol lecsobogna a víz magától
2013. febr. 16. 21:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
nincsen lehetőségem a fúrásra, és sajnos a tetőm is olyan, hogy nem fér ki vastag cső belőle. Tehát az a tervem, hogy egy szívópumpával 1200 l/h-val leszívom ezen a lehető legnagyobb, de még így is kicsi csövön a vizet, majd egy ugyanekkora teljesítményűvel meg vissza az akváriumba működhet? mert elméletileg nem látom akadályát, sőt inkább 2 vagy 3 ezres teljesítményűre gondoltam és 100 literes lenne a szűrőaksi, hogy ne kelljen belső szűrés se, mert ez adna elegendő áramlást, max egy powerheadet tennék bele ha mégse elég. Szerintetek?
2013. febr. 16. 22:33
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem fog működni, mert fél nap alatt egy szimpla csöpögéssel meg lehet tölteni egy 30 literes hordót vízzel, és olyan pontosan az életben nem fogod tudni egyformára állítani a két pumpát. Azért sem, mert nem mindig pont ugyanolyan egyformán nyomja.


Fúrás nélkül meg lehet csinálni így, de ehhez kb az egész tetőt le kéne szedned

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oKadM..


Nem egyszerű.

2013. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
ezt a rendszert meg lehetne úgy csinálni, hogy a víz beáramló nyílása ne a vízfelszínnel párhuzamos legyen, hanem vele merőleges, pont mintha meg lenne fúrva?? Mert akkor nem csak a felszínt szívná, hanem ténylegesen az aksi vizét szívná
2013. febr. 16. 22:50
 14/18 Pendulum92 ***** válasza:
Hát, alsópolcost fúrás nélkül nagyon nagy macera, ez esetben még én is azt mondom, vegyél egy bolti külsőt.
2013. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
oké, valahogy elintézem hogy kifúrják az akváriumot, rendben. Viszont így akkor meg lehet oldani a több ezer literes víz áramlást?
2013. febr. 16. 23:08
 16/18 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem nem. A biológiai szűrésnek épp a lassú áramlás kedvez. De amúgysem folyik le az a víz olyan gyorsan.
2013. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
oké, értem, csak így félek ezzel és egy belsővel meg nem lesz elég a szűrés :/
2013. febr. 16. 23:17
 18/18 Pendulum92 ***** válasza:
Ez lesz a biológiai szűrésed, lassú áramlással. Ez mellé tehetsz akár 2 db belsőt is, egyenként vagy 1500-2000 l/h áramlással. De igazából ekkora akváriumhoz nem tudom mekkora áramlás kell, majd valaki megmondja, akinek volt már ekkora.
2013. febr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!