Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha kiforráztam a köveket...

Ha kiforráztam a köveket utána betehetem az akváriumba?

Figyelt kérdés
Aljzatnak a köveket fogom betenni meg talán egy kis homokot is alá (de azt nem non akarok mert eldugítja a szűrőm és a levegőztetőm.Egyenlőre csak kiforrázom a köveket és beteszem az akváriumba úgy hogy nincs bent víz.Jól csinálom?

#akvárium #kő #megtölteni
2013. febr. 17. 18:37
 1/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Először cseppent rá ecetet, hogy nem mészkő-e. Ha nem pezseg akkor jó. De mekkora köveket? Ha túl nagyok ki fog kandikálni alul az üveg, ami meg elég csúnya lesz. Meg persze nehéz is takarítani. :D Ja és ha nem gömbölyű nem jó aljzatlakóknak.
2013. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk nem mindegyik kő gömbölyü de én nem akarok olyan halakat tartani ami az aljzaton él akk az úgy jó?Meg akk szerinted tegyek vmit a kövek alá hogy azért ne karcolja össze?
2013. febr. 17. 19:16
 3/8 _.-Akv-._ ***** válasza:

Ha nem akarsz talajlakót úgy jó, de akkor növényt se tudsz ültetni.


Mi a bajod a sima aljzatokkal?

2013. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát hogyha én kisebb kavicsokat teszek bele és homokot aljzatnak akkor eldugul tőle 30 perc alatt a levegőztetőm és a szűrőm, akkor max a növényeknél majd úgy oldom meg hogy minimális homokot vagy kisebb kavicsot teszek bele és beleteszem oda a növényt.vélemény?:)
2013. febr. 17. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:

kezdjük ott, hogy mekkorák a kövek? ecettel ellenőrizted már, hogy mésztartalmúak e?


ha túl nagy az baromi hülyén fog kinézni...túl nagy alatt mit értek? 1 centis is már túl nagy aljzatnak.

én úgy csinálnám, hogy alulra folyami homokot tennék és rá a nagyobb köveket, ha ennyire ragaszkodsz a kövekhez.


szerintem semmilyen hal mellé nem szabadna éles köveket tenni, ez nem csak a talajlakókra vonatkozik. a legtöbb hal ugyanis csipeget az aljzatról etetéskor és ha csipegetés közben véletlenül megsérül, az nem túl kellemes szegénynek...


nem mellesleg nagy kavicsok/kövek nem alkalmasak növény ültetésre. pedig élő növény kellene. így max cserépben tudsz betenni élő növényeket...


továbbá így az aljzatodon nem tudnak majd megtelepedni a lebontó baktériumok sem. pedig nem kevesen élnek az akvárium talajában sem...


összességében szerintem egyáltalán nem jó ha túl nagy és feltehetőleg durva felületű a talaj :) nem olyan drága a 0-4mm-es (vagy 0-8mm-es) sódert megvenni szerintem, és az jóval alkalmasabb a célra :)

2013. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) megfogadom a tanácsodat akk inkább veszek sódert :D
2013. febr. 17. 19:51
 7/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nem dugul el. Nem kell homokot tenni, csak kicsi kavicsot (1-2mm), de amúgy a homoktól se dugul el.
2013. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

na ennyi :) a sóder is jó csak mosd át rendesen és forrázd is le nehogy valami baj legyen :)

illetve ha lágyítod a vizet, akkor nem árt átsósavazni sem mert ha van benne meszes valami, akkor az tönkre teheti a lágyításod :D

2013. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!