Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hatékony CO2 beoldás?

Hatékony CO2 beoldás?

Figyelt kérdés
Tudnátok írni pár tippet, hogyan lehet hatékonyan beoldani az élesztős CO2-t? Most kezdtem el olvasgatni róla nemrég és láttam, hogy léteznek pl ilyen üveg diffúzorok. Ezek hogyan működnek? Esetleg házilag készíthető hatékony beoldásra szolgáló eszköz?

2013. febr. 17. 19:22
1 2
 1/11 _.-Akv-._ ***** válasza:

Lehet a belsőszűrő levegőztetőjére, de szerintem ez jobb:


http://www.youtube.com/watch?v=vwgmu9faaH4&list=FLTN4HpjtjA2..

2013. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet a belső szűrőre kötni, de felesleges, mert nagyon kicsit old be, mert nagy részét kihajtja. Én inkább egy porlasztókőre kötném, ha mindenképpen olcsón akarsz kijönni belőle. Amúgy szerintem az üveg diffúzor nem is lenne jó az élesztős megoldáshoz, mert nincs benne akkora nyomás, hogy átnyomja rajta.
2013. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2013. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akv!

Belsőszűrőre nem akarom kötni, mert én is azt olvastam, hogy nem a leghatékonyabb. Ezen a linken meg amit küldtél nem tudom pontosan mi van, vagyis hogy működik, el tudnád magyarázni?


A porlasztőköves megoldásnál kéne valami jobb. Nézegettem néhány videót, de nem mindegyiknél tudom követni a működést. Valami olyan kéne ami nem is csúnya...

2013. febr. 18. 13:09
 5/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát egy vékony csövet belevezetsz a flakonba (a videóban 4mm, de szerintem ha mégkisebb jobban működik) és bemennek a bubik, de mivel ilyen harang alakú fölül nem tudnak kimenni, csak alul, de mire alul megy ki addigra a nagyja beoldódik.
2013. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Aha értem, majd gondolkodok kicsit, hogy lehetne úgy megoldani, hogy szép is legyen...


De amúgy mitől lesznek ilyen picik a bubik? A végére porlasztókő van attól még rakva?


A gyári üvegdiffúzorokat nem tudjátok hogyan működnek? Ott mitől lesz pici a bubi, meg amúgy is, hogy van kialakítva, vagy mi a szerepe?

2013. febr. 18. 15:20
 7/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Lehet, hogy van porlasztókő, de szerintem csak a kicsi cső miatt ilyen kicsik, meg a kicsi nyomás miatt.
2013. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy azt nem tudom miért vannak ezek mindig egy vízpumpára kötve. Ha nem lenne akkor is megállna az üveg tetején nem? Vagy úgy nem oldódna be, csak gyűlne gyűlne? Hm... Tetszik ez a "flipperes" reactor vagy mi a neve:

http://www.youtube.com/watch?v=provl3xYpv0


A sima üvegdiffúzorokat is láttam most videón élesztős CO2-vel hajtva, tehát akkor az is működhet. Bár az sem old be jobban talán, mint egy porlasztókő...

2013. febr. 18. 19:29
 9/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Valami olyasmit csinálnék, mint a linkemben az 5., 6. videó.

Az hatékony beoldás.

Azért van vízpumpára kötve, mert annak az áramlata keveri össze a vizet a gázzal.

Ha elég nagy az örvény, az valóban hatékony beoldás.

Ez ugyanaz üvegből:

http://www.youtube.com/watch?v=j2_TY5CkiSo&feature=endscreen..

2013. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

..ja, nem csak azért jobb a porlasztónál, mert hatékony.

Porlasztókőhöz elég nagy nyomás kell, hogy átmenjen rajta, mert sűrű porlasztó jó csak.

Pláne a a porlasztó teljesen az akváriumalján van, oda nehezen megy le a gáz.

És el is tömődik a porlasztókő, és nehéz tisztítani.

Így meg könnyedén lejut a gáz, nincs akadály, nem tömődik el semmi, minimális a karbantartás, jó a beoldás.

2013. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!