Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van a halaimmal?

Mi van a halaimmal?

Figyelt kérdés

54l akvárium, resun p-400l szűrő, lámpa, fűtő..

1 betta, 2 xifo, (már csak) 2 páncélos harcsa..

Volt 4 törpe páncélosharcsám, és mostmár csak 2 van. Ma halt meg az egyik, a másik pedig 3 napja. Nem esznek, mozognak a halak.(csak a páncélosok, a többi életvidám). Megvan a heti takarítás is, és napi 9 órát megy a lámpa is. Van sok növényem is és bújkálók. Mi van velük?

Mindig csak egy helyben vannak nem mozognak.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..



2013. febr. 17. 20:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kiszedem egy tállal a vizet, egy vödörbe, és abban egy picit nyomkodom ki a szűrőt. A szűrő külsejéről leszedem a "maradványokat". Ha van valami trutymó a bújkálón, azt leszedem.

Kikeverem a vizet és beleöntözöm a tállal. Az egyik halam elkezdett enni, és egy kicsit úszni :DD

2013. febr. 19. 06:02
 12/19 A kérdező kommentje:
Heti kb. 45%. Nem, mert kuti vizünk van és nem klóros.
2013. febr. 19. 06:05
 13/19 A kérdező kommentje:
Hahoo.. mi legyen velük? Egy már jól van és úszkál.. a másik nem nagyon akar. (????)
2013. febr. 21. 16:22
 14/19 okoska31 ***** válasza:

a takarításkor nem ártana néha átmosni a talajkőzetet. nem tudom mit használsz? aprókavicsot? honnan van? lehet, hogy azzal volt a gond.


elvileg hetente nem kellene egyébként vizet cserélni, de ha már csinálod, akkor mindig friss vizet tegyél bele - bocs, ha nem olvastam egyértelműen, hogy ezt teszed-e, de nekem úgy tűnt, hogy a régit javítod fel.


A növényeket is érdemes lemosni kézzel (nyilván finoman), amikor takarítasz.


És persze 2-3 havonta, nagytakarításkor mindent kipakolni belőle, és az üveget elmosni.


babra munka, szót se róla - csak az a gond, hogy a vizet hiába cserélgeted, ha közben a baj forrása akár a növényeken, akár a sóderban (talajban), akár az üvegfalon ottmarad. (és nem elég a talajporszívózás)

2013. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A talajt nem szoktam mosni. Van benne bazalt, és kisebbkavics, aminek nem tudom a nevét. Azért két fajta, mert először kevés volt a talaj, utána meg nem volt a boltban. Előtte átmostam többször is, meleg vízzel, és nem használtam semmilyen vegyszert a tisztításhoz. Nem azt "újjítom", hanem a szűrőt nyomkodom ki a csere vízben egy kicsit. Friss vízzel cserèlek. A növényekről le szoktam szedni a már "rossz" gyökereket, és néha lemosom.
2013. febr. 21. 16:52
 16/19 okoska31 ***** válasza:
mosd át a talajt. abba beszorulhatott simán valami, ami a vízbe újra és újra visszakerül.
2013. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Amikor "átforgatom" a talajt, akkor nem szokott nagy kavarodás lenni. Aljzatporszívóval jó ha kiszivom?
2013. febr. 21. 17:38
 18/19 okoska31 ***** válasza:

heti rendszerességgel elég a porszívó (azt hiszem ezt írtam már), de 2 havonta érdemes átmosni a talajt.


ez úgy történik, hogy kiteszed vödörbe, felöntöd csurig vízzel, aztán forgatod benne a kis kezeddel, majd csak a vizet leöntöd róla.

ezt még eljátszod jó párszor egészen addig, amíg a felkavart sóder, stb. nem látszik tisztán rögtön a kavarás után - akkor szedtél ki belőle mindent.


mivel most akut probléma van, így melegen ajánlanám, hogy csináld meg.


és mosd el nyugodtan vegyszerrel az üres akvárium üveget - alaposan, meleg vízzel ki tudod öblíteni a vegyszert belőle...

2013. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 YourDestiny ***** válasza:
Mekkora baromság már kéthavonta kiszedni a talajt?! Azért borítsam fel a berendezést, azért stresszeljem le a halakat? Egyáltalán nincs szükség ilyesmire, elég az aljzatporszívó, csak nem kell elhanyagolni. Nálam több éve változatlan a talaj a sügeresben, és semmi baja. Ha belétúrok kristálytiszta marad a víz. Ha nálad olyan szinten koszolódik az aljzat, hogy a heti aljzatporszívózás nem tudja karbantartani, alapvető problémák vannak (gyenge szűrés és gyenge sodrás, túl sok hal vagy eleség).
2013. febr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!