Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül kb?

Mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés
Akváriumba szeretnék venni növényeket, egyenlőre nem kell sok max 4db és nem tom h kb mennyi pénzt vigyek magammal...szóval szerintetek kb mennyi?

#akvárium #növény 4db pénz
2013. febr. 19. 20:04
1 2
 1/18 _.-Akv-._ ***** válasza:

Itt:

- 500 sima növények

- 1500 anubiasok

- 3000 extra nagy növények

- 300 gömbmoha

- 1000 Ft a jávai moha!!!


De van ahol 800 egy növény meg 600. Szóval egy 4000 Ft-ot vigyél, abból ha nem anubiast akarsz 100% kijön 4 növény. Ha nem akkor ne ott vásárolj.

2013. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ezt jól megmondtam :D Ha mégse akkor meg mégse 100% :D
2013. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én vettem több mint egy hónapja:

Bacopa Monnieri 850ft

Cryptocorine wendtii 850ft

jávai moha egy tenyérnyi 500ft

gömbmoha 450ft


Amire még rákérdeztem:

Anubias (nagy, 30cm körüli) 1800ft

Anubias nana 1600ft

Eleocharis parvula 700ft

meg volt még valamilyen előtéri növény, ami nagyon szép üdezöld volt, és nagyon fényigénye,s csak nem jut eszembe a neve, abból 600ft volt egy kis adag.

2013. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
:D:D:D:D tegnap voltam állatkereskedésbe és 850ért adnak ilyen cserepes növényeket....az megérheti? (1db és ilyen egyszerü sima növény :D)
2013. febr. 19. 20:14
 5/18 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy milyenről van szó.
2013. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. :D

Látom, te is úgy vagy vele, mint én, hogy bementem a boltba, és fingom se volt, hogy melyik növény melyik. Hiába olvastam el számtalan oldalt róluk, élőben nem ismertem meg őket. Az eladót kérdezgettem, hogy ez meg az micsoda. :D Persze név után már be tudtam lőni, hogy mik az adott növény igényei, és hozzám jók lehetnek-e.


Nálam a Bacopa, és a Cryptocorine volt "cserépben" (műanyag izé, benne szivacs). Az Anubias is abban van. A mohák meg nincsenek, azt így egy csomóban adják, belerakva egy zacskóba.

2013. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
:D:D Most akk tegyük fel veszek cserepes növényt de csak a megvétel után kb 2 óra múlva érek haza...akk az nem pusztul el ugye?Mert ha igen akk megszervezem a gyorsabb hazautam :D:D
2013. febr. 19. 20:27
 8/18 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem 2-3 napig is kibírják akár.
2013. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy így ne vegyél növényt. Gondolom egyszerű akváriumszetted van, kevés fénnyel. Ha pl. 54 literes, akkor 15 watt. Ez alatt kevés növény marad életben, meg kell válogatni őket. Nem szabad ránézésre választani. Ha megengedik, fényképezd le a kínálatot, írd fel a neveiket, amit ajánlanak, gyere vissza és kérdezz rá mégegyszer az akváriumod adatainak megadásával.

Csak azért mondom ezt, mert egy ismerősöm innen, nemrég vásárolt növényeket 5000 Ft értékben és egyik sem passzolt az akváriumához, hiába mondtam, hogy nem lesz jó, megvárta amíg kidöglenek, kidobott pénz volt.

Vagy azt csinálhatod még, hogy elmondod, hogy mekkora akváriumba, mennyi fény alá, milyen talajjal és tápozással szeretnél növényeket, én pedig belinkelem, ami szóba jöhet, azt kinyomtathatod és keresheted így őket.

De ez csak jótanács, ha már idekeveredtél.

2013. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát 50 literes akváriumom van, most vettem tegnap kavicsot (állatkereskedésben...azt ne kérdezd hogy milyet annyi volt rá irva hogy kavics), az akváriumomhoz van neon is (azt nem tom h hány wattos) és a tápozásban is a segítséged kérném mert ahhoz végképp nem értek :)
2013. febr. 19. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!