Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a hátránya, ha több hal...

Mi a hátránya, ha több hal van egy akváriumban?

Figyelt kérdés

Kérem, csak komoly, hozzáértő, tapasztalt válaszolók írjanak.

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen hátránya van annak, ha sok hal van együtt? Nem nőnek meg?

Konkrétan: 50 literes akváriumban 4 fekete tetra, 4 kis titea márna, 2 üveglazac, 6 neon, 4 mini guppy, 7 rendes guppy, 2 foltos páncélos harcsa, valamint 2 albínó harcsa van. Ez már soknak számít?


2013. febr. 20. 21:11
1 2 3
 11/27 Pendulum92 ***** válasza:

Ez mellett sajnos nem csak a szűrés lesz kevés nekik, hanem az akvárium mérete is.


Aminek jó ezekből az 54 liter: guppik,talán a titea márna(barbus titea(?) nem barbus titteya?) és kb ennyi.


Többi nem fogja teljesen jól érezni magát. Tudom, csábító belerakni ilyen halakat is, de ők nem igazán fogják jól érezni magukat.

2013. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Teljesen jogos a hozzászólásotok. A legjobbat akarom a halaimnak, ezért valóban ajándékozok belőlük.

Ami azt illeti, én mondtam, hogy 50 literes akváriumba szeretnék halakat venni. Ezeket ajánlották, hogy összerakhatom, ezért nyugodt szívvel válogattam. Teljesen megbíztam a halboltos eladóban. Azt mondta, hogy mindegyik kistestű, ezért jól elférnek.

Sajnálom, hogy meg kell válnom tőlük, de az a lényeg, hogy jól érezzék magukat.

Köszönöm Mindenkinek.

2013. febr. 21. 17:09
 13/27 anonim ***** válasza:

10. válaszoló vagyok.

Én még annyit hozzátennék, hogy boltosokban nem szabad bízni, nekik csak a profit fontos. Nem számít, mit ad el. Persze vannak kivételek, de elenyésző számban.


Egyébiránt örülök, hogy az elajándékozás mellett döntesz, hidd el, jobb lesz így neked is, meg a halaidnak is. :)

Ha javasolhatok ilyet, hirdess akvarista.hu-n, és még pénzt is kaphatsz értük.

2013. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Pendulum92 ***** válasza:

Jól döntesz. Szerintem is inkább add el az akvarista.hu-n.


Amúgy, sajnos tényleg ilyenek a boltosok. Azt mondják hogy perszee, lehet, mert nekik ebben van a pénz, ez ilyen egyszerű, nem dolgoznak a pénzük ellen.


Én azt mondom, ha tervezel valamit, előbb kérdezd meg itt a gyakorin. Sok tapasztalt akvarista tud neked itt segíteni, ne a boltosnak higgy.

2013. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is így lesz a jobb.

Ti mennyi, és milyen halat tartanátok meg az 50 literesben?

Még egyszer is köszi!

2013. febr. 22. 10:27
 16/27 anonim ***** válasza:

Igazság szerint, ha szigorúan nézzük, csak az általad mini guppiknak nevezett (gondolom) endler guppiknak, és a szivárványos guppiknak elég a hely. Velük ugye az a baj, hogy ha egymás mellett vannak, és van köztük nőstény, összepárosodnak, és hibrid utódok lesznek. Ez ellen kt megoldás van:

1. vagy hagyod mindkettőből csak a hímeket az akváriumodban

2. csak az egyiket tartod meg. Ezt neked kell eldönteni, melyik a jobb. Annyit még kiegészítenék, hogy ne ajánlatos 50l-ben szaporítani a guppikat, nagyon szaporák, gyorsan kinövik a helyet.


Rajtuk kívül, egy kis engedménnyel talán a foltos páncélosharcsának lehet elég a hely, de én nem erőltetném, ha nem muszáj.


Szóval ha hagysz mondjuk 5-6 szivárványos guppi hímet, 5 endler guppi hímet, és a foltos páncélosharcsák helyett veszel 5-6db törpe páncélosharcsát (hasonlítanak, csak ők kisebbek, és elég nekik ez a hely), akkor egy szép, színes csapatod lesz.


Én valami ilyesmit ajánlanék. Keress rájuk neten, hogy tetszenek-e, ha nem, mondhatok más összeállítást is (guppik és törpe páncélosok helyett).

2013. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Megfogadom a tanácsodat.

Szerintem maradok a guppyknál. De érdekelne, hogy milyen más összeállítást javasolnál még?

Köszönöm szépen.

2013. febr. 22. 18:24
 18/27 Pendulum92 ***** válasza:

Nem tőlem kérdezted, de leírom úgy gyorsan fejből milyen fajok jutnak eszembe, amik jók 54 literbe.


nanohalak mindegyike.

szivárványos guppi

vörös karcsú díszmárna

csigasügér

zebradánió

Törpe páncélosharcsa

törpe szívóharcsa

különböző kis méretű fogaspontyfélék.

stb. Biztos sok van még, majd hozzárakják a többiek.

2013. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Én írtam a 16. választ. Hát kezdjük, szívesen leírok pár elképzelést:


1. [link]

Ezen az oldalon találsz nanohalakat, amikből mehetne nyugodtan egy csapat, kb 9-10 valamelyik fajból. Melléjük is lehetne törpe páncélost rakni, 5db-ot.


2. Rakhatsz mondjuk 1 bettát ( [link] és mellé valami nyugis halat, pl a törpe páncélos ide is jó megoldás, vagy lehet akár panda páncélosharcsát is tenni mellé 4-5 db-ot. ( [link]


3. Aztán egy ilyen összeállítás is érdekes lehet: 5-6 db Nannostomus marginatus [link] és mellé 5db párduccsík [link] Ez elég extrém, nem gyakori összeállítás, és itt a vizet is lágyítani kellene.


4. Most eszembe jutott, hogy a guppik mellé törpe páncéloson kívül rakhatsz törpe szívóharcsát is, ő jó algázó. [link]


5. Ha esetleg valami különlegességet akarsz, akkor ő is lehet: [link]

Igaz, nem túl elterjedt hal. Belőlük 1 hím és 3 nőstény mehet bele. Más hal velük nemigen tartható, ha jól tudom. Viszont csodaszépek.


+ egy ráadás: én most készülök egy 40l-es csigasügeres akváriumot indítani. Sokcsíkú csigasügereket akarok tartani. [link]


Belőlük én kezdésnek 4-5 db-ot akarok 40l-be, te 50-be tehetsz akár 8-at is. Nekik teljesen más akvárium berendezés kell, növény szinte semmi, csak mészkövek, és sok sok üres csigaház. Ha ez érdekel, tudok részleteket írni.


Ennyi tellett most tőlem hirtelen, ha még eszembe jut valami, írok. Remélem egyszer elég. :)

2013. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Mind a kettőtöknek köszönöm szépen a tippeket, és a segítséget.


16-os. Köszönöm szépen a részletes tájékoztatást. Huh de szép lehet az akvárium csigasügerekkel. Ha kész lesz a tiéd, egy képet majd mutathatnál. :)

Köszönök mindent.

2013. febr. 22. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!