Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a hátránya, ha több hal...

Mi a hátránya, ha több hal van egy akváriumban?

Figyelt kérdés

Kérem, csak komoly, hozzáértő, tapasztalt válaszolók írjanak.

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen hátránya van annak, ha sok hal van együtt? Nem nőnek meg?

Konkrétan: 50 literes akváriumban 4 fekete tetra, 4 kis titea márna, 2 üveglazac, 6 neon, 4 mini guppy, 7 rendes guppy, 2 foltos páncélos harcsa, valamint 2 albínó harcsa van. Ez már soknak számít?


2013. febr. 20. 21:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nincs mit, képet majd küldök, ha kész leszek vele. :)

Egyébként valami ilyesmit tervezgetek itthon: https://www.youtube.com/watch?v=15AYu8l5Xs0


Csak kevesebb növénnyel.

A csigasügerekben az a jó, hogy nem kell nekik akkora akvárium, mint más sügereknek, viszont a viselkedésük is más, mint a trópusi halaknak. Ha jól tudom, ők a legkisebb bölcsőszájú halak.

Ráadásul meg lehet figyelni, hogy összeállnak párba, és utána a kicsiket a pár védelmezi. Nagyon érdekes. Ez nagyon eltér pl a guppinál megszokottól, aki megeszi a saját utódait, ha az nem tud elbújni.


Egyébként ha kedvet kaptál hozzájuk, nézd meg a buldog csigasügeret is. [link]

Ő még szebb szerintem, csak a hímek a fajtársaikkal szemben is agresszívek, még jobban védik a területüket. Őket érdemes úgy tartani, hogy 1 hím és 3 nőstény, a harcok elkerülése végett. :)


És van a legszebb csigasügér, ami viszont nagyon nehezen beszerezhető, a csillám csigasügér: [link]

Mit nem adnék egy csapatért belőlük.... :D

2013. febr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Pendulum92 ***** válasza:
Előző: én Szegeden a Trópusban azt hiszem láttam ilyet, olyan 1200/ db-ért :D
2013. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az ország másik végén lakom, Szombathelyen. :/

Errefelé pedig csak sokcsíkú, és buldog van.

2013. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nagyon szépek ezek a halacskák. A csillámsügér egyenesen elbűvölő.

Szombathelyen hol veszed a halakat? Ott őszinték az eladók?

2013. febr. 24. 12:03
 25/27 anonim ***** válasza:

Nocsak, erre fele valósi vagy? Ritka az erre lakó akvarista manapság. :)


Én alapvetően 3 boltot "használok". :D


Van egy a Thököly utcában, na onnan csak és kizárólag felszerelést veszek (szűrő, kaják, ilyesmi, most vettem pl gyökértápot), mert az jó áron van náluk. A halak, növények akváriumai viszont hagynak kívánni valót maguk után.


Aztán van egy a Király utcában. Na az király hely, ahogy az utcacím is mondja. :)

Nagyon segítőkész az eladó, ha elmondod neki konkrétan, hogy mit akarsz otthonra, segít kiválasztani a dolgokat, és jó tanácsokat is ad. Náluk inkább csak halak, kaja, növények vannak, technika terén kevesebb a kínálat. Viszont kimondottan sügerekre specializálódtak, szinte bármelyik fajból tudnak hozni - csillámsügérből pont nem. kérdeztem már náluk. :(


A harmadik hely, ahova ritkán, de eljutok, az Sárváron van, a Tinódi utcában. Ők szintén nagyon segítőkészek, és sok fajta halat be tudnak szerezni rendelésre.


Én ezt a 3 boltot szoktam látogatni, de jókat hallottam Szombathelyen a Szily János utcában levő boltról is.

2013. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Én is meglepődtem, hogy írtad, hogy szombathelyi vagy. :)

Jelenleg milyen akváriumod van? Milyen halacskákkal?

2013. febr. 25. 08:20
 27/27 anonim ***** válasza:

Jelenleg "csak" egy 30l-es Red Cherry-s Amano-s üzemel. Volt egy 54l-es nanohalas, amanda lazacokkal és törpe páncélosharcsákkal is, plusz pár zebracsiga, de tőlük költözés miatt meg kellett válnom, és már nem telepítettem újra az akváriumot. A garnélás viszont él és virul.


Most tervezem a már említett 40l-es csigasügereset beindítani, de ahhoz még kell pár cucc.

Emellett pedig az 54l-esről sem mondtam le. Ha sikerül, szerzek bele pár törpe sziklaharcsát, visszakerül pár törpe páncélosharcsa, kiegészülve egy csapat törpe szívóharcsával. Ebből ki is derült, hogy harcsapárti vagyok. :D

A sziklaharcsát már régóta űzöm, most felvetődött a lehetősége, hogy a sárvári bolt tud hozatni. Reménykedem. :D


Ezt a két aksit egyébként úgy szeretném beállítani, hogy felül az 54l-es, alatta meg a 40l-es polcokon, egy külön állványon. Az állvány még tervezés alatt van, zártszelvényből lesz összehegesztve, majd szépen feketére lefestve. Azt még nem döntöttem el, hogy beburkolom-e fával. Majd meglátjuk.


Ja, és emellett a garnéla "gyűjteményt" is szeretném idővel tovább duzzasztani, ott a következő célom egy tigris csapat egy 20-25l-esben.

2013. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!