Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kinek mi a véleméyne a mágnese...

Kinek mi a véleméyne a mágneses algakaparó használatáról? Mennyire hatékony és a halaknak nem árt a mágneseség?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem hasznos kütyü. Nekem már 8-10 éve van, és nem ártott a halaknak.
2013. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Halaknak nem árt, de én drágállom. Ugyanazt meg lehet csinálni egy sima mosogatószivaccsal, sőt, azzal gyorsabban kész vagy. Annyi előnye van, hogy nem kell belenyúlnod a vízbe.

Viszont ha nagyobb akváriumod van, nem tudod a hátsó üveget vele letisztítani, nem tudsz benyúlni mögé.


Egy nagy veszélye van: ha esetleg valami bekerül a kaparó és az üveg közé, az bizony karcolja az üveget. Gondolok pl arra, ha bazalt a talajod.

2013. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát barátom nővére szépen összekarcolta az akváriumát vele, mert ők mindig azt használják. De most is. Nekik az alap, hogy legyen. Nekem meg sosem volt és nem karcosak az akváriumaim.
2013. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csináltam egy olyat is, hogy van egy lapos léc darabka, és arra rákötöztem egy mosogató szivacsot. Ha nem akarok benyúlni, azzal is tologathatom az algát az üvegen, és mindenhova odaférek vele. Nem mintha sűrűn használnám, de az is jó mágneses algakaparó helyett. Sőt bármilyen erősen oda tudom nyomni a falhoz így a bottal együtt :D
2013. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hable: ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: tudnál valamit ajánlani hasonló felhasználásra, mint neked az a léc, vagy mi? Tehát hogy rákötöm a szivacsot, és beérjek vele a vasfám mögé. Az akváriumom bal hátsó sarkában van egy vasfa, amit nem akarok kivenni, ha nem muszáj, mert eléggé már benőtték a növények az alját, és nagyon problémás lenne kiszedni. Viszont mögötte lég algás már az üveg. Kellene valami, amivel fölötte le tudok nyúlni. Sima léc jó, ha bekerül az akvárium vizébe? Vagy mit javasolsz? Gondoltam már rá, hogy valami műanyag kanál szerűség kéne, vagy ilyesmi, amit könnyű előtte lemosni.
2013. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sima fa lécre raktam. De mittudomén ráteheted egy nagy kanálra is biztos, csak lehet h arról lecsúszik a szivacs.

Vagy vonalzóra, csak az meg elhajlik könnyen.

2013. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen megdoglenek de legalább tud mit enni a cirmos.
2017. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!