Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tapasztalat papírbrikett...

Tapasztalat papírbrikett használatáról?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy prést...Megéri papírbrikettel füteni?Mennyi idő alatt ég el?Fűtőértéke?Egy kockához mennyi papir kell?
2013. jan. 26. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

A papírbrikett "jó játék", de ha a ráfordított időt, energiát, költségeket összeszámolod, akkor "fényévekkel" drágább, mint a fa, ráadásul a környezetterhelése is nagyobb, mint az organikus fűtőanyagoknak (lásd: papír műanyagipari adalékai, festékanyagok (nehéz)fém összetevői, stb.

Az égés ideje függ a nedvességtartalomtól, a préselés mértékétől, a brikett méretétől és alakjától, tehát nem "tervezhető" úgy, mint a pellet, vagy a fabrikett.

Fűtőértéke valamelyest megközelíti az "átlagos" vegyes fa fűtőértékét, de a környezeti nedvességre sokkal "érzékenyebb", párát könnyebben felveszi a környezetből.

A mennyiség a kocka méretéről és a prés nyomásától, és a rendelkezésre álló papír anyagától függ. Annyi papír kell hozzá, amekkora a kiszáradt papírtégla súlya (+ minimális veszteség).

ha még adalékolni is akarod (szalmatörek, fűrészpor, energiafú, stb.), akkor aztán végképp kalkulálhatatlan.

2013. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

A papírnak sok hamuja van, a színes papírnak még több. Ezen nem változtat a brikettálás.


Én feleslegesnek érzem a vacakolást vele, 1/5 arányban fához adagolva elégethető a papír brikettálás nélkül is.

2013. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
52%
Javaslom, nézd meg a youtube-n a filmeket, ott kb tisztába leszel a méretekkel és a mennyiségekkel. Nem kell itt dekázni :D Állj neki, és télen majd meglepődsz! Ha van száraz fűrészporod, keverhetsz hozzá, növeli a fűtőértékét.
2013. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia,

Előttem szólóhoz csatlakoznék, youtube. Egyébként vettél már prést?

Mi keverjük a papírt forgáccsal, fűrészporral, mindenféle éghető alapanyaggal, de előtte jól be kell áztatni, mi pl a keményfa forgácsot 1.5-2 napig áztatjuk. Az a lényeg, hogy ép ésszel felfogható méretű brikettet kell csinálni. Jó kis hobbi, gyerekeket jól le lehet kötni a nyáron. Imádom nézni, ahogy a kis lurkók a melegben vizesek, és csinálnak egy csomó tüzelőt ingyen :) Haj, ha én ezt hamarabb tudom csinálok még pár olcsó munkaerőt.

2015. júl. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!