Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ilyen hogy gondolja ezt?

Az ilyen hogy gondolja ezt?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöméknek volt/van 4 aranyhala és egy algaevője egy 50 l-es(?????) akváriumban,műnövényekkel. Amikor próbáltam elmagyarázni nekik,hogy ez az akvárium iszonyat kicsi 4 aranyhalnak,és hogy nem kéne lekapcsolni minden éjjel a szűrőt,igazi növényeket kellene betenni meg amit még nagyjából tudok az akváriumokról,lehordtak hogy ugyan már,túlzásba viszem,ezek csak halak stb-stb.... Néhány hónap(kb 6) leforgása alatt már csak 1 aranyhal maradt életben,ő is haldoklik,az algaevő pedig egy mm-t sem nőtt,pedig azért valamennyit már kellett volna.Zárójelesen hozzáteszem,van 3 kutyájuk,akiket egész nap bezárnak egy kis boxba,soha nem sétáltatják őket,és képesek azt mondani hogy imádják őket.............

Egy másik ismerősöm nem tudom milyen fajta halat,de egy kb 15 cm-eset egy olyan akváriumba beledugta,amibe meg sem tud fordulni,se szűrő,se semmi,és képes volt nekem azt mondani hogy mennyire imádja az ő drágaságát. Teljesen ki voltam a akadva,majdnem kiugrottam a bőrömből,nem is mondtam inkább neki semmit,mert csak rosszat tudtam volna... Az ilyen hogy gondolja hogy bármiféle állatot tartson??


2013. febr. 23. 08:58
1 2
 11/17 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Igen, zakos ez a "leszarom" nézet is elég elterjedt, a másik meg az, hogy valaki úgy kezd bele a dologba, hogy semmit sem tud az egészről.


Legtöbb ember a pályafutását így kezdi. Én is emlékszek, kb 13 évesen szerencsétlen 1 db színjátszó dániómat 5l-es befőttesüvegben "tartottam" hónapokig. Azt sem tudom hogy bírta ki, semmi elektronika nem volt, csak a víz. Környezetemben senki nem foglalkozott akvarisztikával, nem tudtam semmit, csak egy halat akartam. Mikor a boltos kérdezte, mekkora akváriumba kell, én mondtam neki, befőttesüvegbe lesz. Szemrebbenés nélkül kivette nekem a halat.Eszébe sem jutott említeni, hogy ezt nem így kéne.

2013. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

2. Vagyok.

Nekem a boltos 54 literbe akart 15 neonhalat... ismerősöm meg 60 literesbe akart 6 darabot. Egy másik másik ismerősöm ugyanúgy 60asba akart 1 vitorláshalat...

2013. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Pendulum92 ***** válasza:
Az hagyján, én az 5 literes befőttesüveg után tartottam guppit, aranyhalat, meg szumátrai díszmárnát egy 9 literes akváriumba. Utólag is sajnálom őket.
2013. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kb 5 éves koromban a szomszédtól kaptam egy kis befőttes üvegbe 1 halat. Otthon mindenki megdicsérte a halamat, hogy jaj de szép. A 3-dik napon megdöglött. Ezután én úgy megrémültem, hogy kitaláltam, nekem soha többé nem kell hal. Így utólag belegondolva elég hülye volt körülöttem minden felnőtt. Mire volt jó, kisgyereket szivatni?
2013. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szegény kis- hable. :(


Nekem is az egyik osztálytársam egy 10 literes akiban tart egy bettát minden nélkül, és nekik egy 'akvarista' ismerősük azt mondta, hogy jó neki, és persze én vagyok a hülye. De kezdetben egy hím és egy nőstény volt ekkorában. De most a nőstény külön van egy befőttesüvegben. Mondjuk azt felajánlotta nekem, de nincs is szabad akváriumom.

2013. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha megcsinálják rosszul az egész akváriumot (kicsi, nincs szűrés, nincsenek növények, rossz a társítás, stb), de a halak kibírnak benne 1-2 hónapot, akkor magyarázhatok én akármit, nem hiszik el, "mert hát 2 hónapig elvoltak". Nem értik meg, hogy élhetett volna szerencsétlen hal 3-4 évig is nyugodtan. Hiába.


És itt még a türelem se segít. Nem fogadják el a segítséget, tanácsot, mert "a boltos mondta, az biztos tudja, elvégre ez a munkája".


Nagyon tudok örülni egy-egy embernek, aki feljön ide megkérdezni, hogy ez meg az jó lesz-e, és azt a választ kapja rá, hogy nem, akkor nem kezd el trollkodni, meg anyázni, stb. Hanem megkérdezi, hogy mit javasolnak a hozzáértő kommentelők, és jobb belátásra tér, megfogadja a tanácsokat, és a szerint jár el.


De sajnos ők vannak kevesebben. Sokszor csak az okoskodás jön vissza.....

2013. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hable: ismerős az érzés. 7 éves koromban kaptam 30 literes horrorakváriumot egy árva levegőztetővel (az se volt bekapcsolva, mert hangos) meg minden hallal, meg minden anyám tyúkjával, amire a kedves boltos bácsi azt mondta, hogy mehet bele (értsd: piros sipkás aranyhaltól kezdve vitorláshalon és dánión át gőtéig minden). Aztán meg nem értettem miért döglenek meg.


Én is a türelmes, nyugodt magyarázás híve vagyok. A lehordással max. aminnyit tudok elérni, hogy aki eddig kíváncsi volt a mondókámra, az is ott hagy a búsba. Úgyhogy a baráti körnek és a rokonságnak is felajánlottam, hogy ha kell segítség bármiben, szóljanak, rajtuk múlik, hogy kihasználják-e.


A személyes kedvencem a kisgyerekes család, minden kell, semminek nem néz utána (beleértve a szőrös dögöt tartását is). Persze általában csúnyán végződnek ezek. Ha véletlenül időben sikerül szólnom, hogy min kéne változtatni így végződik a párbeszédünk:

- De arra nincs pénzünk...

- Akkor ajándékozzátok el, mielőtt történik vele valami.

- De a gyerek annyira ragaszkodik hozzá...

A fent említett gyerek "véletlenül" állattartással foglalkozó könyveket kap mostanában ajándékba :)

2013. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!