Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Így jól tartanám a halamat?

Így jól tartanám a halamat?

Figyelt kérdés

Mostanába nagyon érdeklődök az akvarisztika íránt egyszer volt csak akváriumom rövid ideig

erre gondoltam:

egy 45-50 literes akvárium

egy 25-30w fütő

egy szürő(ezt nem tudom hogy mekkora kell)

Élő vizinövény

van egy régi váram(tudom hogy nem ajánlott,de anyira szép régies)

egy hőmérő matrica

halháló

Egy vödör(hogy legyen mibe rakni a halat takarításkor)

valami apró szemű kavics( természetesebb színű)

ugye kell vízelő készítő

hal táp

így gondoltam az aksit és egy darab szíámi harcoshal lenne benne.

ha érdekel hogy készíteném elő a hal érkezésére az aksit azt is megírom:-)

ez jó lenne neki ?vagy kevés?



2013. febr. 23. 14:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Pardon:egyszer volt egy akváriumom rövid ideig.

és bocsi a többi helyesírási hibáért

2013. febr. 23. 14:42
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vízelőkészítő, csak önts vizet az akváriumba, tedd bele a mosott kavicsot, indítsd el a szűrőt.

Vegyél néhány növényt, pl anubias féléket, azoknak nem kell sok fény. Mosd le őket aztán tedd be. Vegyél halkaját, egy picit szórj a vízbe, hogy a baktériumkultúra kialakuljon. Hagyd 2-3 hétig menni ezt így, majd csinálj egy fél vízcserét állott csapvízzel, aztán vehetsz egy halat és belerakhatod.

2013. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Utána meg hetente cserélj 30% vizet, 1 napos állott csapvízzel.
2013. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kevésnek nem kevés, amit írsz, csak kiegészítenék pár dolgot, mert egy-két mondatod furcsán hangzik.


50l-es akváriumba én egy 50W-os fűtőt tennék, az jobb bele, mint a 25W-os, és árban is szinte ugyanaz.


Szűrő: ezek jók pl 50l-be: [link]

[link]

[link]

[link]


Én ezek közül minőségre az Eheim és a JBL termékét ajánlom, nagyon jók. Az árakban lehet eltérés a boltokban, én csak egy közismert webshopból linkeltem most.


Élő növény, ez jó, és hasznos. Ha a vár neked tetszik, akkor senki se mondhatja azt, hogy vedd ki. Szóval hajrá. :)


A hőmérő matrica nagyon pontatlan, helyette vegyél valami ilyesmit: [link]


Vödör: az a vízcserékhez kell, a halakat ne bolygasd tisztításkor! A tisztítás egy beállt akváriumnál azt jelenti, hogy sima szivaccsal 8amit csak erre használsz!) letörlöd az algát az üvegen belülről, vizet cserélsz, és néha aljzatporszívózol. Egy hal esetén ez nem egy gyakori dolog.

A vízcsere heti 30% legyen, állott vízzel. Ez ugye azt jelenti, hogy kiengeded a vizet vödörbe, vagy lavórba, és úgy hagyod egy napig. Így klór kiszáll belőle. Semmi szükség a vízelőkészítőre, felesleges pénzkidobás csak. Ha 1 napig áll a víz, nyugodtan öntheted az akváriumba.


A betta: Neki ugye magasabb hőmérséklet kell az átlagosnál, olyan 26-27 fok, ezért is jobb az 50W-os fűtő, kisebb lesz az ingadozás. Ami még fontos, hogy legyen legalább egy üvegtetőd az akváriumon. A betta labirintkopoltyús hal, feljön levegőt venni a felszínre. Ha nincs tetőd, akkor a víz felett hidegebb van, és könnyen megfázhat.


És az etetés: tápok közül kizárólag a jobb minőségű (Sera, Tetra, JBL) lemezes (!) tápokkal etess, de inkább a fagyasztott, vagy élő eleséget részesítsd előnyben. Pl heti 6 napon etetsz, akkor mondjuk 4 napon fagyasztottal, 2 napon táppal, és 1 nap a héten koplalónap.


nagyjából ennyit akartam írni (így is marha sok lett), ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz, szívesen segítek.

Ja, és regisztrálj be akvarista.hu-ra, és le tudsz tölteni e-bookokat. Abban minden benne van az alapokról Hasznos olvasmány. :)

2013. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az akváriumnak legyen teteje, nehogy kidugja a betta az orrát és megfázzon, meg nehogy kiugorjon.
2013. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
fűtőt meg 26 fokra állítsd be
2013. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

~fűtőből annyi wattos kell, ahány literes az aki

~a nagytakarítás TILOS, a vödör jó lesz a vízcseréknél, abba pihentetheted a vizet

~vízelőkészítő nem kell, ha pihenteted (a pihentetés jobb is)

~a betta pont jó lesz neked :)

2013. febr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
68%

A vödör ne arra kelljen, hogy tisztításkor a hal bele kerüljön. Az akváriumot nem tisztítjuk ki teljesen. Ha odáig jut a dolog, ott már eleve baj van. Részleges vízcserét és ezzel egybekötött aljzatporszívózást végzünk. A klóros víz mindig és minden körülmények között felejtős. 50 literhez 50 Wattos fűtő kéne. Szűrőből kis szűrőtérfogatút és erősen kínait ne vegyél. Akkor se, ha az van ráírva, hogy 100 literig. Nem lesz jó. Példaképp egy Eheim PickUp 2010, vagy TetreTec IN600 lesz a jó neked. Egy Hailea BT-700 vagy Aquael FAN2 nem jó! Hőmérőből matricásat ne vegyél, az üveghőmérő pontosabb. Ezenkívül az alapok megismeréséhez olvasd el ezeket:


[link]


[link]

2013. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon kösszönöm a tanácsokat,nagyon örülök.

ha lenne kérdésem feltehetem nektek?nem bánjátok?

2013. febr. 23. 15:38
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
51%
Ja igen, és élő növényhez fény kell. És kell, mert az élő növény hasznos. Napi 8 óra világítás elég, de nem asztali lámpával, nem cool white fénycsővel vagy kompakt izzóval. Megfelelő fényforrással.
2013. febr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!