Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokan vannak? Mit vegyek még...

Sokan vannak? Mit vegyek még bele?

Figyelt kérdés
35l: 6 szivárványos guppi (egy hónap múlva kettőt odaajándékozok, csak még kicsik), 4 neonhal, 2 anci (őket is odaadom, ideiglenesen vannak nálam (picik még)), 320l/h-s belső szűrő, 11w-os kompakt fénycső, 25w fűtő, 1 anubias, egy óriási valami világoszöld növényke, 4 gömbmoha, 1 jávai moha... mangrove gyökér, vulkanikus kő aljzat... mit érdemes még venni bele?
2013. febr. 24. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a neonoknak is nagyon kicsi ez a hely, nem szabad ekkorában tartani őket. tudom, hogy kis méretű halak, de nagy az úszásigényük. Most persze nyugodtnak látszanak, gondolom csak nézelődnek, de ez azért van, mert nem érzik jól magukat.


A 6 guppit én megtartanám, társítani viszont így már nehéz őket, igazából nem is érdemes. Vagy nanohalakra cserélném őket és garnélákat vennék még, vagy így hagynám az egészet, nagyon szépek a guppik. Néhány érdekesebb csiga beférne még esetleg.

2013. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem csak leskelődnek! Úszkálnak csapatostul, félkörben, aztán megfordulnak én mennek a másik irányba. Azt elfelejtettem írni, hogy inkább ilyen hosszúkásabb az akvárium. A kérdésben nem halakra gondoltam, hogy kellene venni bele, hanem szűrő.. ilyesmi!

azért gondoltam, hogy odaadom a guppikat mert nem tetszenek... milyen más fajtát ajánlotok esetleg helyette?

2013. febr. 24. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:

A neon semmiképpen sem maradhat.


De vannak ők: [link]

Olyanok, mint a neonok, és jó is nekik az akid.

Szóval ha mindent elajándékozol, mehet belőlük 6. És hog ne legyen annyira uncsi az akid, akkor még 6 amano garnéla is mehetne.


Fűtőből inkább 35 wattos kéne, világítás kb. jó. Nanohalakhoz a szűrő is elég.

2013. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
neon- anci-, vagy NANO halak vagy 1 betta
2013. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
csigákat, garnélákat, nanohalakat KÉPTELENSÉG beszerezni! sehol nincsen... higgyétek el 100% hogy nanot vettem volna bele!
2013. febr. 24. 13:44
 6/10 anonim ***** válasza:
csigák , garnélák még akadnak de nano nagyon ritka mivel kicsi rá a kereslet , nem szereznek be nagy kerböl ha nincs rájuk igény, sajnos mindenki a nagyobb halakat keresi mert betöltik az akváriumot és azt hiszik hogy ez így jó de nem jó. haverommal mentem guppit vásárolni ( aki nem foglalkozik az akvarisztikával )és leszólta hogy mi ez a kis hal hogy fog ez ki nézni meg se találod
2013. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pesten árulnak nano halakat pl a vadon, atlantisz, aqua depó, green aqua üzletekben. Máshova nem nagyon járok.


Az Atlantisz egy kis bolt, kb 100 féle halat tud begyömöszölni a boltba egyszerre, de ha külön szólnak neki, akkor simán berendel bármit. 1-2 héten belül általában megérkeznek és fel is hív hogyha lehet menni érte. Neki is érdeke, hogy minden óhajt ki tudjon elégíteni.

2013. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem mindenki pesti :D
2013. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
A neonoknak menni kell, az ancistrusoknak szintén. A 6 guppidnak pont ideális ez a méret.
2013. febr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is a guppikból meghagynám a 6db-ot, vagy ha 4 marad, az se baj. Csak mind hím legyen!

A neonhalnak 80cm-es úszáshossz kellene, nem jó nekik ez a hely sajnos.

Ancinak szintén kevés a hely, de írtad, hogy nem maradnak, szóval ok.


A szivárványos guppik mellé törpe garnélát ne rakj (RC méretűt), mert a kicsiket levadásszák, de még a nagyoknak is nekimennek. Ami szóba jöhet, az az Amano garnéla, vagy a Pinokkió garnéla.

Kerestél akvarista.hu-n is? Ott sem hirdetnek nano halakat? Adj fel hirdetést, hogy a lakóhelyed közelében keresel nanohalakat, vagy garnélákat. Vagy kérdezz rá a helyi boltokban, hátha rendelésre hozatnak. Ha más nem, endler guppi, vagy törpep páncélos csak van rendelésre, ők azért gyakoribb halak. De az amanda lazac se ritka.


A csiga viszont jó ötlet. Ajánlom a zebracsigát, az nem szaporodik. :)

2013. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!