Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tuningolósok figyelem. Milyen...

Tuningolósok figyelem. Milyen audi A3-ast vegyek, milyen motorral, amit lehet turbósítani? Sokan légyszi. Nem nagyon értek hozzá.

Figyelt kérdés

Üdv!


Szeretnék venni egy Audi A3-ast. Melyik motorral vegyem meg az autót, amihez a legkönnyebben lehet turbót építeni?

Vagy bármilyen motorhoz lehet?

Néztem egy 1.9-es csárilag chipes 136 Le-s motort. 2002-es autót, 140.000km-el.

Szeretném megvenni, elvinni egy tuning műhelybe, ahol csinálnak rá egyedi lökhárítókat és motorháztetőt plussz a motorba turbót.

Nagyon tetszik a hangja és jóval megnöveli az autó teljesítményét.

Olyan 160 körülit szeretnék.

Kérdésem még az lenne, hogy ez körülbelül munkadíjjal, mindennel együtt kb. mennyibe van és hol tudnám megcsináltatni, mert neten alig találtam 1-2 helyet.

Kimondott audi tuningolót nem is találtam...

Tudtok ajánlani valamit?

Örülnék neki, ha írnátok árakat.

Olyan max 2.500.000am van az autóra.

Esetleg 3.000.0000 de az már húzós.


Köszönöm...


2010. szept. 13. 22:47
1 2
 1/13 gabes válasza:
Hát az mind1 milyen autó/motor mivel bármire tesznek turbót....de sok esetben ha nem alapból turbós az autó és utólag lett rászerelve akkor egy idő után kinyírja a motort...most erős autót akarsz ahoz nem turbóban kéne gondolkodni tuning műhelyben szétkapják a motort és sokkal több le-t kitudnak húzni a motorból de ez húzós árban van... amúgy tuning lökhárítókat akarsz rá?? megveszed otthon felszereled....szinre fújatod...ennyih az a legkevesebb...de pontosan leírnád miket szeretnél rá megmondom kb mennyi lenne de így is lökösökkel meg turbóval kb 250000 munkadíjjal együtt.... nekem az opel astra gsi 2.0 16v-m volt. az volt 150le...én nem bajlódtam vele hogy tuningoljam agyon motort cseréltem benne 150000ft volt komplett motor csere.... de mondjuk nem vittem "tuning műhelybe" itthon lett csinálva opel omega mv6-os 3000-es motor lett beletéve most kb 220le+még majd kap olyan 70000ft körül egy chip-et és kész turbó pedig nem kell..van rajta egy gyári gsi lökösök. fk angel eyes lámpa/lexus m3 tükör 60/40-es ültetés sötétített ablakok belül hangcucc sportkormány így kb ér az autó olyan 1 milliót 1997-es évjárat...de gondolom te pénzes vagy így nem bajlódsz semmivel beviszed a 3 millás autót a "tuning műhelybe" és megmondod mi legyen rajta...de abban mi az élvezet??akkor élvezed a kicsikét ha te dolgoztál rajta.
2010. szept. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nabammeg :D biztos h neked egy tuning gep kell?nem akarok kotekedni,de tudod mi az a turbo?amit te irtal itt,1.9es,az alighanem Tdi...abba mar nemnagyon kell turbo,mer van benne...amugy nemrossz az,legalabb nem eszik sokat...de ha tuningolTATNI akarsz,akkor en mar benzineset vennek...1.8T,vagy 2.0T...es abba mar eleg ha nyomsz egy chiptuningot.
2010. szept. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gabes válasza:
utánna néztem már kajak 1.9-es tdi az összes srácnak igaza van!!
2010. szept. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Még mindig nem csendesült le a "turbót mindenre" őrület.

Jegyezd meg: szívómotoros autót nem éri meg feltöltötté átalakítani. Nagyon nem. Sem a teljesítménye, sem a használati értéke nem lesz annyival nagyobb, mint amennyi pénz és időt beleölsz. Ez csak akkor éri meg, ha hobbiból, magadnak csinálod.

Ha mindenáron turbós A3-asra vágysz, akkor nézd meg az 1.8T 20V-ket (a "győri motoros" A3-asokat) az első generációból vagy a második generáció 2.0 TFSI-jét. (a TSI is ugyanaz, csak az a modellfrissítés utáni megnevezés, azok a típusok még drágák)

Egyébként vannak kifejezetten Audik tuningolására szakosodott emberek, csak nem jó helyen keresgélsz. Az interneten rengeteg fórum van, ahol ilyenekről esik szó. Itthon fejből csak olyanok jutnak eszembe, akik az öthengereseket tuningolják és ők sem "telepi hülyegyerek" stílusban, hanem versenyekre készítik fel őket.

2010. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem te azt se tudod mi az a turbó.És ez abból tűnik fel hogy az 1.9-es motorfajta az a3-ban az mind TDI vagyis már van benne turbó
2010. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

igazuk vannak az előttem szólóknak!


1.8as turbós...150lovas...turbós könnyebb turbót cserélni..(+lóerő)

esetleg 1.9es tdi....

2010. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ha pénzes lennék nem használtat vennék ;-)

Sajnos nem vagyok pénzes, 4 év alatt gyűjtöttem ennyit.

Nagyon szívesen megcsinálnám én az autót, de egyáltalán nem értek hozzá.

Nem tudom hogy mi az hogy szívós, fújós motor, mibe mit lehet stb.

Ezért kérdeztem...

Azért szeretnék bele turbót, mert nagyon tetszik a hangja gyorsuláskor és váltáskor.

Belinkelek egy videót...

Hasonló autót szeretnék csináltatni.

Szeretném ha azért nem zabálna meg sportos vezetés mellett 10-12-t.

Olyan 8-nak jobban örülnék.

Itt a videó.

A hang nagyon jó szerintem.

Köszi az eddigi válaszokat. Írjatok még!

http://www.youtube.com/watch?v=mB2NVegSh90


http://www.youtube.com/watch?v=mB2NVegSh90


http://www.youtube.com/watch?v=mB2NVegSh90

2010. szept. 14. 16:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, egy újabb iskolapéldával állunk szemben. Ez pedig az alábbi:

"Szeretnék kevés pénzből, komolyabb átalakítás nélkül nagyon gyors autót, ami nem fogyaszt sokat és megbízható"

Rengetegen vágynak erre, a probléma csak annyi, hogy nem megvalósítható. Ha olcsó, akkor általában nem lesz erős, de lehet, hogy keveset fogyaszt és megbízható. Ha erős, attól még lehet épp olcsó is, de nem lesz megbízható. Keveset fogyasztani meg főleg nem fog. Ha keveset fogyaszt, nem lesz erős, de még lehet megbízható. És így tovább.

Ha a hangra buksz, akkor egy 1.8T 20V lefújószeleppel nagyon szépen visszaadja neked. Ha azt szeretnéd, hogy ne fogyasszon sokat, akkor egy 1.6-os alapmotor kell, az elvban 8 liter körül. Ha mindenáron turbóra vágysz, akkor egy 1.8T 20V kell bele, az turbós. Utólagos építésbe ne fogj bele, mert - amint írtad - nem értesz hozzá és pénzed se sok van a projektre. Egy gyári turbós motor kevesebb meglepetést tartogat és éppen ezért kevesebb költséggel is jár (már ha ninca agyonütve). Ráadásul hiába "akasztasz" turbót az 1.6-osra (és ezzel együtt kicseréled a fél motort), az nem hiszem, hogy lényegesen kevesebbet fogyasztana.

Úgyhogy az én javaslatom egy első generációs A3-as az 1.8-as turbós motorral, jó állapotban, ebbe kell építeni egy lefújószelepet és - ha nagyon nem tetszik a hang - egy normális (nem 20.000 Ft-os, mindennemű tervezést nélkülöző) sportkipufogót, ami nem ordít mindenfelé, hanem szépen szól.

Nem baj, hogy csak ennyi pénzed van, lehet, hogy ennyiből is kihozható a dolog (ahogy én láttam az A3-asok árait, ennyiből kigazdálkodható). Az sem baj, hogy jobbat szeretnél, csak éppen amit szeretnél, nem megvalósítható. Készülj fel rá, hogy a turbófütty, a lefújószelep prüszkölése és a kipufogó dörmögése szinte teljesen kizárja azt, hogy 8 liter körül fogyasszon a jármű. De ez nem elérhetetlen, csak akkor az annyira áhított hanghatásról és élményről le kell mondanod, mert óvatosan kell bánnod a gázpedállal.

2010. szept. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gabes válasza:

ha nincs léd vegyl golf vr6-ost turbósat...


http://www.youtube.com/watch?v=CnRxJclk9UQ&translated=1

2010. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A VW Golf VR6, ha lehet, még drágább, ráadásul szériaállapotban az is szívómotoros, így az átalakítás is drága...
2010. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!