Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha beoltom a vizet baci...

Ha beoltom a vizet baci kultúrával akkor is kell járatnom 2 hetet az aksit mielőtt beletenném a halakat?

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen!
2013. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze. A bacikultúra igazából betokozódott, inaktív baktériumtenyészet. Ahhoz, hogy megtapadjanak a hasznos felületeken és szaporodni kezdjenek, idő kell.
2013. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Igen, minimum két hetet. Egyébként 3-4 hetet szokás várni, de baktériumkultúrával és néhai csipet halkajával talán elég lehet a 2 hét, hogy megkezdhesd a fokozatos telepítést.
2013. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és akkor mi történik ha vki nem várja meg még ki alakul és beleteszi egyszerre a halakat ? ( én nem így csinálom csak érdekel )
2013. febr. 24. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel mérgezésnek teszed ki a halakat. Ha kibírja az immunrendszerük, akkor semmi nem történik. Ha viszont valamelyik egyed gyengébb, azonnal lebetegszik. Ezzel pedig a többi halat is lefertőzi, elindul a lavina.
2013. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én speciel 6 hetet vártam, mondjuk ez a problémás garnéla beszerzésnek is betudható.


Annyit tennék még hozzá az eddigiekhez, hogy bár a kérdésben nem szerepelt, de a betelepítés üteme is óvatos legyen. Kezd a legkisebbekkel, egyszerre csak egy fajt hozz be az akváriumba, és max olyan 5-6 db-ot. Így fokozatosan terhelődik majd le a szűrő.

2013. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!