Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár napja észrevettem (ritkán...

Pár napja észrevettem (ritkán van szem előtt), hogy a nem rég (kb.1 hónapja) vásárolt párduccsíkom testét fehér színű képződmények borítják. Nem vagyok benne biztos, hogy vásárláskor is rajta lett volna?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lehet? Ha betegség, akkor mivel lehetne kezelni?


[link]


[link]


[link]



2013. febr. 25. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:

halpenész? én azt nem ismerem fel, de nézegess képeket

hátha olyan

[link]

2013. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A látott képek alapján nehéz rámondanom egyértelműen, hogy az lenne, hátha más is tapasztalt ilyent mint ami a képeimen látható és megírja. Köszönöm
2013. febr. 25. 13:37
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Igen, ez halpenész lesz. Gombaölő szerrel kéne kezelni, de ne az egész akváriumot, ha nem muszáj. Érdemes lenne elkülöníteni a beteg halat.
2013. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok biztos a penészben, az inkább szőrszerű csomókban jelentkezik. Nem lehet, hogy túl éles az aljzat? Mert ha folyamatosan hámsérüléseket szenved, az elfertőződhet így.
2013. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zolka99 ***** válasza:
Murr, szerintem nem az lesz amit mondasz, nekem is élesebb aljzaton van és makk egészséges több mint fél éve.
2013. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem sem az aljzat. Viszont a halpenészre sem igazán hasonlít :S nem tudom, félrekezelni pedig nem szeretném.
2013. febr. 25. 17:22
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Az éles kavicstól, kőtől való sérülés nem így néz ki. Ez eláll a haltól, az nem. Volt már, hogy egy-két halam felsértette magát, és bár fehér, de nem hasonlít erre. Minden esetre én nem hagynám a többivel, amíg ki nem derül, mi ez és mi lesz. Biztos, ami biztos.
2013. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben
2013. febr. 25. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!