Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen terméskövet tehetek...

Ilyen terméskövet tehetek akváriumba? Leteszteltem 20% étkezési ecettel nem pezsgett! Leteszteltem egy láva követ látszatra az sem pezsgett, de hallottam, egy picit talán a terméskővőn is! Most akkor mi tegyek?

Figyelt kérdés

Lávát ne tegyem be vagy mit csináljak szerintetek?

kő amit beszeretnék tenni :


[link]


bocs nem valami jó minőség :)


ja +1 kérdés ion cserélttel szeretném lágyítania vizem, de azt hol vegyek ? ja és 80 literes az aksi, milyen arányba legyen , Köszi szépen a segítséget!


2013. febr. 26. 22:41
 1/7 _.-Akv-._ ***** válasza:
Úgy látom, hogy ez csillog, az se jó ám.
2013. febr. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Láva mehet, a termés nem.
2013. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia!


Ioncserélttel kapcsolatban először egy vicc:

Mennyi?

Harminc.

Mi harminc?

Mi mennyi? :-))))


Félretéve a tréfát, tudnod kell, milyen keménységű a vized, mennyire szeretnéd csökkenteni, ami a tartandó halfajta igényeitől függ. konkrétumok nélkül nem lehet konkrét választ adni sem.


Hogy mennyi a vízkeménységed, úgy tudod megálapítani, hogy veszel pl. egy olcsó 4-500 Ft-os Neptun csepegtetős tesztet, nagyon egyszerű használni, minden le an írva a használati útmutatóban. Miután megkaptad az értéket, teszel hozzá annyi ioncserélt (0 nk-s, nk=német keménységi fok) vizet, amennyi a kívánt értékhez szükséges. csak egy képzelt példa: mondjuk 16 nk-s a vized (a budapesti nagy átlagből kiindulva). Tegyük fel, szeretnél 6 nk-s vizet, akkor fele fele arányban csapvíz és ioncserélt, és meg van a 6-os vized. Sok a tegyük fel, ha konkrétumokat írsz, nagyon szívesen segítek, amiben tudok!


Ioncserélt vizet állítólag benzinkutaknál lehet kapni, de azt mondják drága. Bemész a díszhalüzletbe, veszel KEVERTÁGYAS IONCSERÉLŐ MŰGYANTÁT és azzal lelágyíthatod nullás keménységűre a vizet. kb. 2000-2800 Ft egy ilyen cucc, ez egy liter, 100l vizet tud lenullázni. Csere esetén a következő adag már csak 800 Ft. Ha érdekel, küldök linket, hol szerezheted be. Sok sikert!

2013. febr. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
tévedés, a 6-os szám helyett 8-as kell a példába, nyilván 16-nak 8 a fele, elírtam, bocs.
2013. febr. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az ioncserélt víz az nem 0NK-s, hanem 5-5,5. Az ozmo víz a 0Nk-s.
2013. febr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bamboochatheone ***** válasza:
Az ioncserélt vizet fordított ozmózissal állítják elő azaz ozmó víz lesz.
2013. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

az ioncserélt víz 0 nk-s. A műgyanta felveszi a vízben oldott állapotban levő, keménységet okozó inokoat, pl. Ca, Mg, szulfátok stb. Mindezt megköti, így o nk-s vizet kapsz. Lehet félig áteresztő hártyával is 0 nk-s vizet előállítani, ami egyik oldalon hagyja a betöményedett vizet a benne levő keménységet okozó anyagokkal, a másik oldalon meg az átpréselődött vizet kapod meg, amiből a hártya mindent kiszűrt, ez is 0 nk-s víz. Mindkét esetben 0-s vizet kapsz, két eltérő módszerrel.


Még várom a konkrét kérdést, mert az eredeti kérdésfeltevés pontatlan volt, mint jeleztem, csak úgy tudok segíteni, ha tudom a kérdést, mi mennyi.

2013. márc. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!