Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lávalámpa energiatakarékos...

Senkimégisvalaki kérdése:

Lávalámpa energiatakarékos izzóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Remélem még tud nekem segíteni valaki. Van egy lávalámpám, ami több mint egy éve nem volt használva, kiégett az égője, és szimpla lustaságból nem vettem újat. Tegnap elnéztem A lakberendező áruházba, a srác pedig azt mondta hogy ilyen kis égőből már csak energiatakarékos van, de hogy ez ugyanúgy meleg lesz, mint a régi. Namost, én ezt tegap délután hatkor betettem a lámpába, egész éjszaka égett, de semmi változás. Kivettem a lávalámpa üveg részét, az alján egy fél-egy centis rétegben valamennyire megmelegedett. Próbáltam összerázogatni, de csak annyit értem el, hogy a nagy tömb kicsit oldalrabillent. Szerintem már jót jelent ha ki tudott azért jönni, de nem indul azóta se semmi. Várok még azért.



Szerintetek mi lehet ennek az oka? Hogy régen használtam a lámpát, vagy hogy energiatakarékos égő van benne? (megjegyzem, tényleg elég meleg az égő, bár még nem álltam neki lemérni hogy most hány fokos)



2012. nov. 13. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy energiatakarékos (kis Watt-számú) égö nem fogja soha felmelegíteni a lámpában lévö folyadékot, mivel nincs meg a megfelelö energiamennyiség!
2012. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az energiatakarékos izzó is melegszik, de szerintem közel sem ad le annyi hőt, mint a hagyományos izzók.

Ezért nem tudja teljesen átmelegíteni a lávalámpában lévő viasz szerű anyagot.

Mekkora izzó való bele? Mit jelöl a cimke? Az ilyen lámpákba általában 40w-os izzó kell. Olyat pedig még simán kapsz hagyományos kivitelben! Csak 60-ast, vagy annál nagyobbat nem lehet már kapni.

2012. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Maximum 40 Wattos izzó kerülhet bele. Világos hogy ez nem ér el annyit, de lehet egyáltalán valahol venni még olyat? :D amit eredetileg belevettek a szüleim pár éve, az Tescos volt, most az Ikeában vettem energiatakarékosat jó drágán... hát legfeljebb azt elteszem, ha az asztali lámpámból kiégne az égő...
2012. nov. 13. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!