Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sorra elpusztulnak a halaim...

Sorra elpusztulnak a halaim pár nap alatt, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy mi bajuk lehet, külsőleg semmi elváltozást nem vettem észre, rendszeresen tisztítom az akváriumot (utoljára hétfőn cseréltem vizet, mindent fertőtlenítettem, nagyon alaposan kimostam, hogy ne maradjon vegyszer, a kavicsot is fertőtlenítettem, átmostam) tehát nem a takarítással van a baj. pénteken reggel még megetettem őket, semmi rendelleneset nem találtam, majd mikor hazaértem délután, akkor láttam, hogy egy algaevő halam elpusztult. tegnap reggel, mielőtt dolgozni mentem, megint megetettem őket, látszólag semmi baj nem volt, mire hazaértem két takarítóhalam pusztult el. kitisztítottam akkor a szűrőt, ellenőriztem a levegőztetőt, a hőmérsékletet, minden a megszokott volt. ma reggel a maradék pár halamat megnézegettem, látszólag az ég adta világon nem volt semmi bajuk, se haspuffadás, se bőrbetegségre utaló foltok, most megint kettő fejtetőn úszik, elbújnak és szerintem nagyon a végét járják. mi lehet a baj? tudna valaki segíteni?

2013. márc. 3. 17:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
nem tudom lejjebb hűteni a víz hőmérsékletet, 20-21C a max.. ebben a percben 20,4°C a víz. ó istenem.
2013. márc. 3. 17:57
 12/21 A kérdező kommentje:
engem átvertek a boltban. kérdeztem, hogy az aranyhalaknak jó-e a 60l-es akvárium, azt mondták, hogy persze, semmi bajuk nem lehet, a hőmérsékletet is 22°C körülire mondták.
2013. márc. 3. 17:59
 13/21 anonim ***** válasza:
De édesem, miért nem olvasol utána? :( Bemész a boltba, és megveszed az első tetszetős halat, anélkül, hogy bármit tudnál róla?
2013. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
mondom, 3 éve van akváriumom, eddig talán ha ezeket leszámítva 2 halam elpusztult. ezek az aranyhalak is megvannak már fél éve, és most egyszer csak elpusztulnak, pedig semmi nem változott. de hát az ember nem tartja logikusnak, hogy az ért hozzá, aki eladja őket?
2013. márc. 3. 18:16
 15/21 anonim ***** válasza:
A boltoson legtöbbje a haszonra megy, vegyél minél többet mindenből...
2013. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Aki eladja nem azt fogja nézni hogy megmarad-e neked a hal. Ő azt fogja benned látni hogy egy kezdő jól átcseszem és később is lesz bevétel a halakból. Tehát ő csak a pénzt látta benned. Keress másik boltot.
2013. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hiába keresel másik boltot, 90%-uk ugyanígy működik. Valamiből meg kell, hogy éljenek...


Ami megoldás neked, az a sok olvasgatás. Az internet korában ez már nem nehéz, minden fenn van, amit tudni kell.


Először is regisztrálj be akvarista.hu-ra. Ha ez megvan, le tudsz tölteni 4-5 e-bookot, amit elolvasva máris közelebb kerülsz a helyes tartáshoz. (javaslom, többször olvasd át, n is így kezdtem, 5x kiolvastam őket)

Ha ez megvan, vannak oldalak, ahol magukról a halakról, azok igényeiről tudsz olvasni. A legismertebb a diszhal.info. Itt fajtákra lebontva sok faj van fenn. Ezek alapján ki tudod válogatni, hogy melyik hal való a te 54l-es akváriumodba.


Egyébként abból, hogy szett, és a szűrőd egy Eheim, ki is derült, hogy ilyened van: [link]


Ki kell ábrándítsalak, ebben a világítás kevés, csak Anubiasnak, és moháknak elég. A szűrője szintén gyenge. Ebben egy Eheim 2008-as van, de legalább eggyel nagyobb, 2010-es kellene. A fűtő jó...


Szóval mindenekelőtt a megmaradt ancikat és aranyhalakat vidd vissza a boltba, és olvass utána a dolgoknak. Te is jobban jársz, és az halaid is.

Ha ez megvan, és letisztult, hogy milyen halakat szeretnél, kérdezz rá itt bátran, mielőtt megveszed őket, segítenek itt sokan nagyon szívesen.

2013. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Platypus ***** válasza:
75%
A halaidat a takarítással és a fertőtlenítéssel ölted meg. Kiirtottad a biológiai szűrésed, aztán mérgezést kaptak a saját vizeletüktől.
2013. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 YourDestiny ***** válasza:
37%

Ammóniamérgezés. Amit művelsz, katasztrófa, megszámlálhatatlanul sok mindent elrontottál. Az alapokról gőzöd sincs, a szűrőd pedig 30 liter alatti akváriumokba való.


Ezzel kellett volna kezdeni az akvarisztikát:


[link]


[link]


[link]

2013. márc. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 4. 18:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!