Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Viztisztitó szobanövényeket...

Viztisztitó szobanövényeket vagy vizinövényeket keresek. Ki mit tud ajánlani?

Figyelt kérdés
Egy ötletem támadt, és hozzáértö emberek véleményére lennék kiváncsi. (pl: botanikusok) A gyökérzónás viztisztítók mintájára szeretnék egy viztisztítót épiteni. Az müködése egyszerü. vizszivatyúval kiemelem a vizet az akváriumbol, és különálló medencékbe (virágtaró tálba ereszteném, ahol a növények gyökérzete hasznosithatá és tisztíthatná a vizet. Lépcsös elrendezésre gondoltam, ahol a legalsó tálbol, ülepités és finomszivacs szürő utánn a viz visszakerül az akváriumba. Életképes az ötlet, és milyen növényeket használjak? Én a vizipálmára gondoltam, mivel nádat meg akácot nem tarthatok a szobában. Sürű gyökérzetű mocsári szobanövényeket keresek. (A békalencse is viztitító az tartható szobában?? Köszi.

#vízinövény #víztisztító szobanövény #akváriumi víztisztító #gyökérzónás víztisztító
2013. márc. 3. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nitrát foszfát csökkentésre jó, de a részleges vízcseréket nem lehet vele teljesen kiiktatni.

Nyitott rendszerű szűrőkbe szoktak ilyet használni.

De nem jó túlzásba se vinni, mert akkor az akváriumi növények számára túl kevés tápanyag marad.

Én szerencsebambuszokkal láttam ilyet.

A békalencsét szerintem érdemes valamivel megvilágítani felülről, hogy jobban tudjon fotoszintetizálni, anélkül nem működik.

Ettől eltekintve szerintem simán tartható szobában.

2013. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
...végül is az a lényeg, hogy aránylag gyorsan növő növény legyen, hogy érdemleges mennyiségű anyagot kössön meg.
2013. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A szerencsebambusz megér egy próbát, bár ugy olvastam hogy igen igényes növény. Azért összehozom a vizipálmával és a brekilencsével.
2013. márc. 5. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!