Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen vízinövény lehet?

Ez milyen vízinövény lehet?

Figyelt kérdés

Az öregebb levelek csúcsából (is) hajtanak az újabb növénykék.


[link]

[link]

[link]



2013. márc. 5. 08:36
1 2
 1/12 Platypus ***** válasza:
Microsorum pteropus
2013. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem ez Anubias afzelii-nek tűnik így a képek alapján
2013. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
bár jah microsorum-ra jobban hajaz, hosszúak és vékonyak a levelei, míg az anubias afzelii-nek kicsit kerekebbek. platypusnak lesz igaza.
2013. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem microsorum az biztos, de hogy azon belül melyik, mert nem teljesen olyan a levele, mint a pteropus-nak, nemtudom, talán microsorum pustulatum inkább, de lehet, hogy pteropus.
2013. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Platypus ***** válasza:
A pteropusnak nagyon sok kertészeti változata van. Ez a növény eléggé alulfejlett, így nehéz megmondani. Tippre azt mondom, ez az alapfaj, csak ki kéne fejlődnie rendesen, de nem tartom kizártnak, hogy a narrow vagy valamelyik másik keskeny levelű változat lesz belőle.
2013. márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akitől kaptam,nem tudott semmit róla.Valamivel "behurcolta" az akváriumába.Neki egy borsszemnyi szárdarabból hozta az első leveleket úszkálva,majd növés közben a levelek csúcsán új növénykék jelentek meg,és így tovább.Nem értek hozzá,de a Microsorium hoz új hajtásokat a levél végén?Hiszek nektek,csak ilyen formában nem találtam képet erről a növényről a neten.
2013. márc. 5. 09:06
 7/12 Platypus ***** válasza:

Hoz, de a jó kondiban lévő növényekre nem jellemző. Ha valami baja van a növénynek, akkor szokta ontani a levélsarjakat.


[link]

[link]

2013. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szeretnék minél jobb életfeltételeket biztosítani neki,ezért szeretném tudni a nevét.Elültessem az aljzatba,vagy hozzákössem valamihez,netán én is hagyjam úszkálni?Az anyatő,amiről hajtott,sosem volt elültetve,kb. ugyanekkora levelei vannak.

Ha gyökeret verhetne valahol,akkor alakulna ki a fajra utaló jellegzetesség,forma,méret?

Mivel próbálkozzam?Tápot nálam már kap,de még néhány napig nem tudom a végleges helyére tenni,mert most fog indulni az új akvárium.Majd ott mutassa meg,mit tud!

2013. márc. 5. 09:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Milyen talajod van?


Ha bazalt, akkor ne ültesd el mert befullasztja a gyökerét.


Pro soil talajba be lehet ültetni:

[link]

2013. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

JBL Aqua Basis alul,felette Jbl Manado.Gondolom ez is megteszi.

Nem gondoltam volna,hogy akkor hajt így,a levélből,ha nem érzi jól magát.Mint már említettem,nem értek a növényekhez,ezért furcsállom ezt a növénykét.

Remélem kinövi ezt a hosszú megrázkódtatást!

2013. márc. 5. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!