Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy egészítsem ki az akvárium...

Hogy egészítsem ki az akváriumom világítását?

Figyelt kérdés

Az akváriumom egy darabig üzemen kívül volt több ok miatt is... :(

Most újra be szeretném üzemelni. Az eddigi világítása:

-1*15W Sera plant color

-1*15W Daylight

-1*10W kompakt izzó


szűrés: eheim pickup 2010

meg van egy barkács külső is, de azt nem szeretném majd üzemeltetni, mert csak garnélák lesznek benne, és ez eléggé kezdő lett :D

az a szoba alatt, ahol van az akváriumom, van egy nagyon-nagyon-nagyon drága antik családi festmény. Azt hiszem, 100%, hogy nem indítom be a külsőt :D


Az akváriumom 72 literes.

talaj: JBL manado

RC garnélák tartását tervezem benne. szerintetek elég lenne bele ez a technika?

milyen növényeket ajánlotok bele ennyi világítás mellé?

maradt még Easy Life Profito-m, és Easy carbo is. adagolhatom majd a megadott mennyiségben? nem lesz káros a garnélákra?


Köszi a segítséget :)


17F


(ezért az akváriumért a tavaly nyáron dolgoztam meg. nagyon vigyázok rá :) )



2013. febr. 24. 00:14
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:
Ez már 40 watt, ennyi elég a közepesen fényigényes növényeknek.
2013. febr. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

40W tökéletesen elég közepes fényigényű növényeknek, nem kell nagyobb fény, ha csak nem akarsz CO2-vel is rásegíteni.

Növények: sok van, aminek ez már elég. Garnélák mellé természetesen minél több mohád van, annál jobb. Jávai moha, gömbmoha alap, a ricciat is nagyon szeretik. E mellé rakhatsz nyugodtan Anubiast, Microsoriumot, Eleocharist, Cryptocorine-okat, meg mg egy csomó fajtát. Itt utánuk tudsz olvasni: [link]

[link]


Olyat válassz, amire az van írva, hogy közepes fény is elég neki.


A szűrésed kicsit kevéske, de ha csak garnélák lesznek benn, akkor tökéletes. Viszont arra figyelj, hogy a Pickup sorozaton vannak olyan lyukak, ahol egy garnéla minden további nélkül befér, és ha befér, be is fog menni. Érdemes régi típusú, nagyon sűrű szúnyoghálót belülről rátenni oda, ahol szív.


Tápozás: ez már kicsit érdekesebb téma garnéláknál. Én azt szoktam erre mondani, hogy tápozni lehet mellettük, csak mértékkel. Mondjuk az ajánlott adag felével. De ezt ki kell tapasztalni. Kezdj a felével, és ha nem látsz semmi furcsaságot a garnikon, akkor jó. Ha valami szokatlant csinálnak, csökkenteni kell az adagot.


Remélem tudtam segíteni.

2013. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget!

még más vélemlnyeket is meghallgatok szivesen :)

2013. febr. 24. 11:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs mivel kiegészíteni a mondottakat, tökéletes válaszokat kaptál.

Én nem tudtam megoldani a szűrőnél a garnélák beszippantását, inkább vettem egy powerheadet. Aquael-fan-3 70 literbe, elég viccesen néz ki, de hát ez van, körbevarrom majd mohával.

A külső szűrőt mindenképpen elindítanám, ha jól van elkészítve. Én nem üzemelek anélkül akváriumot, de ez az én dilim, igazából lehetne nélküle is.

Amúgy nagyon hamar fogsz keresni valamit a garnélák mellé, rá fogsz jönni, hogy nagyon szépen mutatna egy kis nanocsapat mellettük :) És igazad is lesz.

2013. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!