Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lenne értelme annak, hogy...

Lenne értelme annak, hogy Eheim belső szűrőbe szivacs helyett mondjuk siporaxot rakok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 3. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
nemnagyon.
2013. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát mivel egy eheim szűrő kis teljesítményű és nem túl sok siporax férne bele nem lenne annyi haszon mint veszteség!Szóval Nem!
2013. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi Bomhii :)
2013. febr. 3. 21:48
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

"kis teljesítményű"

Ezen is jót nevettem. Egész más a megoldás.

Amennyiben Pick up szűrőről van szó, azért nem érdemes,mert a szűrő belül üreges. Működése a sok gagyi szivacs szűrőtől annyiban tér el, hogy nem szívja vagy nyomja át a szivacson a vizet. A Pickup, a szivacs belső hengeres üregében létrehoz, egy felfelé nagy sebességgel áramló víz oszlopot. A felfelé áramló vízoszlop pedig próbálja magával ragadni a körülötte "nyugalomban" lévő vizet. Ami csak akkor történhet meg, ha átszivárog a szűrő szivacson. Így a szivacs teljes felületét fogja használni. Ellenben a kényszer szívott gagyi szűrőkkel, amik csak bizonyos részét használják a szűrőszivacsnak. mert a többi részét kitakarja a műanyag. Siporax azért jó, mert ha sok van belőle akkor sok az a felület amin a szűrőbaktériumok megtelepedhetnek. De ha te a Pick up-ba el tudod helyezni úgy hogy a közepében legyen egy jókora hengeres üreg amin a vízoszlop tud áramolni, akkor (egyrészt gratula) nem lesz elég sipoax mennyiséged a szűrőbaciknak. Ugyanis a vízoszlop által elragadott víznek csak 1-2 centi siporaxon kell átkúsznia, és máris megy vissza az akváriumba. Ez esetben jobban járnál, ha egy gagyi szivacsszűrőt töltenél fel félig szipó-val, félig szivaccsal. A gagyi szivacsszűrőknek általában az alsó 1-2 harmad részében vannak beömlő nyílások. Nos ha addig töltöd siporaxal, a többit pedig szivaccsal, akkor a szivacsnak alulról nem lesz olyan felülete amit takarna a műanyag. Felül pedig ha benne van a rács ami megakadályozza a szivacs torokhoz szívását, akkor végül is a szivacs teljes keresztmetszetén jönne létre a szívás.

2013. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Már bocs de hiába írtad le ilyen tudományos formában nem hiszem hogy a kérdező sokat meg értett belőle sőt még én se!De egyébként tényleg hülyén írtan a siporaxnak az a célja vagy is azért jó mert megtudnak rajta telepedni a szűrő bacik (nagyon jól)!De neked belső szűrőd van és általában egy belső szűrő mechanikai szűrésre van (persze valamilyen szinten végez biológiai szűrést is de nem ez az elsődleges célja egy belsőnek)!És mivel egy belső szűrőnek kicsi a szűrő térfogata teljesen feleslegesnek látom siporaxxal megtölteni!Siporax inkább külső szűrőbe jó!(És azért baj hogy kicsi a szűrő térfogat ez már nem 100% hogy jól mondom mert ha kicsi a szűrő térfogat akkor a víz ezen pillanatokon belül át folyik és így idejük se lenne a baciknak lebontani a vízben lévő szennyeződéseket de még csak meg se élnek rendesen!)
2013. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha eddig ittál akkor most egyél is rá.:D Útálom a netet.

Van vélemény, meg sok gyerek... Én is azt írtam amit te a sipo ne jó bele. De te a gyenge teljesítménnyel magyaráztad. Én pedig a működési elvével. Hogy nem értetted nem a te hibád. Én a fészbukot nem értem. Meg hogy minek kell ott tanyát csinálni. A felkiáltó jel minden mondat végén nem a kiabálás, vagy a nyomatékosítás jele, hanem hogy még gyerek vagy.

2013. febr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
31%

Én megértettem :D De amúgy a kis teljesítmény a siporaxnak ponthogy jó.


Viszont ettől függetlenül nincs értelme pickup szűrőbe siporaxot tenni, amit felettem Demente kifejtett, hogy miért.


Viszont ha az említett Eheim szűrő aquaball, akkor az egyik részébe szerintem lenne értelme.

2013. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
Milyen Eheim-ba? Ha például PickUp, akkor nem. Mi szűrne mechanikailag? Mi védené a Siporaxot a szennyeződéstől, hogy az ne tömődjön el? Az ilyesmit szivacs mögé szoktuk helyezni.
2013. febr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 viczena jozsef ***** válasza:
100%

Inkább csinálj egy ilyet ez profi bio szürés,a golyók helyett rakhatsz szipot!csak ehhezz kell 1 légpumpa is:


http://www.youtube.com/watch?v=BwNhEvouMDw

http://www.youtube.com/watch?v=feYwJKOGA1Q

2013. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 viczena jozsef ***** válasza:
Amugy az eihem aquaballban van egy rész a szivasz felet,amiben külön zárt részben nagyobb lyuku szivasz van annak a helyére rakhat szerintem szipot!Mert ott már az alatta lévö szivacs dolgozik!
2013. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!