Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég egy lefojtott 600l/h-ás...

Elég egy lefojtott 600l/h-ás belső szűrő egy 54l-es akváriumban?

Figyelt kérdés
A következő a gond: kicsi, 54l-es akvárium 15W-os fénycsővel, ergo lassan növő növények - csak Anubias Barteri marad meg benne. 20 db pontylazac - vörösfejű, serpa, feketeneon. Nitrátmegkötő gyanta van a belső Diversa 600l/h-s szűrőben + a szivacs, de ez szemmelláthatóan lecsökkentette a szűrő teljesítményét. Ecsetalga volt, de nagytakarítás és SZAT gyanta után eltűnt azóta nincs. viszont a barnaalga visszajött a 3D-s háttéren a kevés fény miatt és megjelent a fonalalga. Mit lehetne tenni ha kevés a fény, nincs gyorsan növő növényem és így az algák vígan megélnek? Igaz hogy a SZAT gyanta kiszedi a nitrátot, na de így a szűrő teljesítmény nagyon lecsökken. Esetleg 1000l/h-s tól nem lenne belőle centrifuga?? Fénycső 6000K-es Sera daylight, 5 tő Anubias van benne nagy levelekkel talán 40% térfogatot foglal el az 54l-es akváriumban.
2013. márc. 10. 14:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja,és különösen kíváncsi lennék Murr és YourDestiny tapasztalt kollégák véleményére :)
2013. márc. 10. 14:04
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Hát egyik hallnak se jó ez az akvárium a felsoroltak közül még talán a fekete neonnak ha hagysz neki szabad úszó teret!Szerintem a fény elég lesz az anubiasoknak és elég egy 600l/h szűrő szerintem az 1000l/h túl nagy áramlást csinálna már!Hát ha tápozol akkor hagyd abba a tápozást és szerezni kéne növény ami elveszi az algáktól a tápanyagot és barna alga ellen több fény!
2013. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*t
2013. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Erősebb szűrővel semmit nem érsz el, ennek elégnek kellene lennie, bár nem tudom, mennyire fogja meg a szat.

Ami viszont probléma, hogy 20 ilyen méretű hal ide rengeteg. Maximum 10-et tarthatnál belőlük. Hiába kötöd meg a nitrátot, ez az élettér számukra kicsi, a víz terhelése pedig nagy és hullámszerű.

A világítást ki lehetne egészíteni vízalatti világítás megnevezésű kis fénycsővel.

Illetve egy külső szűrő összetákolása is sokat segítene.


De legelőször is a halak darabszámának a csökkentése a legfontosabb.

2013. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
68%

Az 1000 liter per óra erős lenne. A barna algát az algaevők lerendezik egy-két nap alatt., a gond csak az, hogy így is sok a halad, és nem is 54 literbe valók, így nem csoda, hogy algaproblémáid vannak. A fonálalga egyébként is egy makacs dög.


A nitrátmegkötő cucc szerintem elég felesleges, főleg, ha nincs meg a megfelelő mértékű ammóniaoxidálás. A vízcserékkel kordában tarthatod a nitrátot, meg ugye a növényeknek is kell, inkább az említett ammóniát kellene rendbe tenni. Valószínűsítem, hogy jócskán mérnél belőle az akváriumvízben. Ahhoz, hogy lenullázd, elsősorban kevesebb hal kellene, ekkora helyen egy erősebb szűrővel se biztos, hogy elérdnéd a kívánt eredményt.


Mint mindig, most is leírom, hogy a tetőt fényterelőzd ki, javít valamit a fényerőn. A 15 Watt nagyon kevés egy matt felületű tetőbe, mégha anubiasaid is vannak. Kezdő lépésnek jó, mert így a barna alga bizony nem fog eltűnni, plusz algázót meg a jelenlegi 20 hal mellé hiba lenne berakni.

2013. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, ezek szerint a kevesebb károsanyagkibocsátásra kell gyúrni. :) A tetőfedést nem írtam hogy van benne, régebben vettem autószélvédőre való fényvisszaverőt és azzal béleltem ki a tetőt. Ez viszont sajnos jól megfogta a fénycső hőjét, így felszaladt a hőmérséklet 28 fokra, de gyártottam rá szellőzőnyílásokat így ez a gond megoldódott.
2013. márc. 10. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!