Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen apróbb halakat lehetne...

Bighorgasz kérdése:

Milyen apróbb halakat lehetne összerakni egy 100 l es akváriumba hogy olcsó legyen de szép is és mennyi legyen belölük?

Figyelt kérdés
apróbbra ilyesmire gondoltam: guppi, xipho, dánió, algaevő, páncélos harcsa stb

#kishal #egymáshoz illő halak
2013. márc. 10. 15:33
 1/10 anonim válasza:
nekem is 100l -es van, 15 neon hal van 5 ékfoltos razbóra, 2 algaevő, szerintem veszek 2-3 guppit még
2013. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és mi a véleményetek a galaxy razbóráról? kényes?
2013. márc. 10. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell algaevo harcsa csak sok vizinoveny. Guppi jo kis helyre is, de min 30l. Pancelosharcsa v botia jo minden akvariumba, sot kell is. Felszedik a lehullott etelmaradekot. Szifok igazabol nagy es suru novenyes medencebe tennem, mert nagytesture no, es kell neki a hely. A danio tokeletes olyan medencebe, amilyen pl. A guppie. Nekem szifom van, kicsi is van belole es most fog nemsokara szuletni, meg platti is. A platti tokeletes kozep es nagymeretu akvariumba, tarthato egyutt szifoval,haugyes vagy, ossze is tudod ivatni oket. Guppi nem valoszerintem mas hal melle. Szettepik az uszonyat, stb, megazelevenszulokkel sem lehet szerintem,massabb igenyu.

Molli is tokeletes, nagyobb testu mint a szifo. Vegyel sok igenytelen novenyt es nem kell algaevo. Elevenszulo a legjobb hal.

2013. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A neonhal es a guppi miota illik egymashoz? A neon meleg a guppi hidegebb vizi hal.
2013. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

csak kérdem hogy meik illik egymáshoz? még nincsen meg

az akváriumi élövilág

2013. márc. 10. 16:11
 6/10 anonim ***** válasza:
neon és vitorlas
2013. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pendulum92 ***** válasza:
Olcsó, kicsi, szép? Vörös karcsú díszmárna, még nem említették itt. Én 95 ft-ért vettem őket, eredetileg nem terveztem bele, de még is rászántam magam, és nagyon tetszenek :)
2013. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 10 db ékfoltos razbórát, 5 párducsíkot és 1 hím és 2 nőstény mézgurámit raknék bele sok-sok növény mellé.


Vagy izzófényű pontylazacokat, mert szívósak és, ha jól tartod őket, sokkal jobban néznek ki, mint a fotókon ;) Vagy az előbb említett vörös karcsú díszmárnát. Esetleg panda páncélosharcsákat.


A gyöngydánió/galaxy razbóra szerintem nem kényes viszont 1) felénk nem halálosan kemény a csapvíz 2) félősek, csak sűrű növényes akváriumban érzik jól magukat 3) falatnyi méretük miatt nagyobb testű halakat nem raknék melléjük.

2013. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Neont és vitorlást? Egy ideig lehet nem bántja a vitorlás a neont, de utána igen. És azon kívűl jó nagyra megnő.
2013. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hmmm...hogy én mit tartok 112 literben?

6 db serpalazac

2 sziámi algázó

1 kambodzsai algázó

1 snowflake ancistrus (hím. lehet kap egy nőstényt, lehet nem. még nemtom)

4 szivárványos guppi

4 amano garni


nincs sok halam, de ahogy nézem nekik ez így nagyon megfelel :) igazából több halat nem is szeretnék, egyedül az anci nőstény az amin elgondolkozok. ancit nem is szerettem volna de nem érem el a hátsó üveget és csupa barna alga volt mert leárnyékolta/ja a dús vallisneria fal...az anci meg pont tökéletes erre, leeszi nekem és még aranyos is :)

2013. márc. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!