Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy takarítsam ki az akvárium...

Hogy takarítsam ki az akvárium szűrőjét?

Figyelt kérdés
Van egy AQUAEL Fan-mini Plus szűrőm, max-on van a teljesítménye, de alig szűr, vagyis akadozva nyomja be a levegőt! Alul szűrőt kitisztitom mindig, de mostanában vmiért akadozva nyomja a levegőt! Lehet,mert multkor főtt kukorica darabokat dobtam a vizükbe? AZ dugíthatta el belül? De, hogy szedjem szét? Sehol nem találok róla leírást, hogy belül, hogyan tisztítsam ki! Tudtok tippet adni?

2013. márc. 15. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem aquael fan 1 plus-om van. A minit hirtelen nem tudom, hogy hogy néz ki. Ha csak méretbeli különbségek vannak, akkor így szétszedheted:

http://www.youtube.com/watch?v=VKootS74wnM


Nekem a fan 1 gyakran eltömődik ilyen nyálkás trutyitól. Szédszedem lehúzom a tokot, kiöblítem, lecsavarom a szűrőszálat, leveszem a szivacsot, kinyomkodom akváriumi vízben, a műanyag szívó "cső" apró nyílásait kipiszkálom, kihúzom a mágneses részt, áttörölgetem, belülre nyomkodok gézt, majd csipesszel ott is kipucolom, ezt követően ahol az áramlás erősségét szabályozom kis szürke tekerőt egy kés segítségével lepattintom, így levehető egy felső fekete kupak is, illetve a légelzáró is. Ezeket mind áttörlöm. Ami esetleg még gond lehet, hogy ahol a levegőcső szájadzik a vastagabb csőbe, ott az apró nyílás el van tömődve.

ezt követően újra összerakni és újra beindítani.

Remélem segítettem valamit. Nekem személy szerint rémálom a fan 1 az 54 literes aksiba, mert nem elég hatékony, pedig nincs túletetésem és telepítésem sem.

2013. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha leveszed a fejet, akkor szedd ki a rotort is, és az egész fejet nagy nyomású vízzel mosd át.

A levegő csövét, és egyéb alkatrészeit sósavazd ki, lehet hogy vízköves.

Aztán pedig üzem közben fújjál bele, mert ha víz kerül bele, attól is lehet ilyen.

És ne tedd a szűrőt nagyon mélyre.

2013. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasznos tanácsok voltak, profin működik most már a szűrő! :)
2013. márc. 15. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!