Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis akváriumot szeretnék....

Kis akváriumot szeretnék. Mennyibe kerülne összesen?

Figyelt kérdés

Mekkora a legkisebb akvárium?

Ill. tudnátok ajánlani hozzá: halakat( milyen fajtát és mennyit), és az egyéb berendezéseket? (édesvizit szeretnék)

Egy ilyen "komplett" akvárium minden kiegészítővel, halakkal mennyibe kerülne?

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. márc. 15. 10:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ilyenre gondoltam: [link]

Ehez még kell levegőztető? Ill. Milyen és mennyi növény+ hal mehet ebbe a kis űrtartalmú akváriumba?

2013. márc. 15. 10:58
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia. Egy ilyen kis akváriumban csak pár db nanohalat meg mondjuk garnélákat tarthatsz. Ezek is szépen meg egy ilyen kis akváriumot is meglehet szépre csinálni. Azt kell eldöntened, hogy tetszik-e neked a nanóhal+ garnéla párosítás. Ha nem akkor nagyobb akváriumot érdemes választani. Ha rám hallgatsz, akkor nem ilyen szettben veszed meg. Ezek a szettek drágák, általában olyan felszerelést adnak hozzá pl. a belső szűrő, ami nem megfelelő az akvárium méretéhez. Jobban jársz, pénzileg is jobban jössz ki, hogyha külön szeded össze a holmikat.
2013. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ott konkrétan semmit sem írnak a szűrésről.


Ez elég lehet 6 nanohalnak, és pár garnélának: [link]


[link]

2013. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nanohal az tetszik de a garnéla az nem... helyette pl. a neonhal jó lehet?

2013. márc. 15. 11:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Ilyen 30l körüli akváriumokba a nanohalakból lehet tenni 7-8 db-ot maximum. Ezek közül tudsz választani: [link]

De csak 1 fajt tudsz beletenni, mivel ezek rajhalak.


Vagy esetleg, ha csökkented a számukat 6db-ra (ez már nagyon alsó határ), akkor tehetsz melléjük garnélákat: [link]



Annyit még hozzátennék, hogy ilyen kis akváriumokkal vigyázni kell, mert nehezebb fenntartani benne az egyensúlyt. Mondom ezt annak ellenére, hogy én is egy 30l-essel kezdtem tavaly év végén, egy ilyennel: [link]

Nem innen rendeltem, megvolt egy 10-esből. Majd jöttek bele a dekorációk, növények, végül 4hét járatás után a garnélák. Most 21 ezer ft-nál tartok, de még mindig nincs teljesen kész. További növény beszerzés várható. XD


Igaz, én főleg low-tech növényest akartam, garnélákkal. De nagyon szép dolgokat ki lehet hozni ilyen kis akváriumokból, csak fokozottan oda kell figyelni, a részleges vízcsere nem maradhat ki (heti 30%, vagy heti 2x20%).

Emellett ajánlom figyelmedbe az akvarista.hu-t, ha beregisztrálsz, le tudsz majd tölteni pár e-bookot, amiből sok hasznos infót megtudhatsz az alapokról.


Ha van még kérdésed, tedd fel bátran, ha tudok, segítek.

2013. márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem. A neonhal nagy úszó, minimum 70 centi hosszú akvárium kell neki. Hát akkor a NANOhalak mellé berakhatsz még pár csigát.
2013. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bár ha garnélát nem szeretnél, akkor szerintem még 8 nanohal is mehet a csigához. Én a zebracsigát ajánlanám, mert az nem szaporodik túl.
2013. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Aranyhalnak is kicsi lenne ez az akvárium?

Illetve ha több fajt is akarok akkor hány literes akváriumot kellene beszerezni?

2013. márc. 15. 11:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Aranyhalnak minimum 150l-es akvárium kell, de mivel egyedül nem szerencsés tartani, inkább 200l 2-3 halnak.


Ha társítani akarsz fajokat, akkor inkább vegyél 60-80l-es akváriumot.

2013. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha kis akváriumot akarsz, szerintem vegyél egy 54 litereset, abba már 2-3 fajta hal elfér, ha okosan válogatod össze.
2013. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!