Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red Cherry (? )

Zakos kérdése:

Red Cherry (? )

Figyelt kérdés
Február elején vettem 4 red cherryt, és az egyiknek a hasában láttam a petéket, amik pár napon belül eltűntek, de nem találtam meg a kicsiket, gondoltam, hogy megette őket a 2 plattim. Pont gondolkodni kezdtem rajta, hogy túladok a plattikon, mert nem fognak elszaporodni a garnik, erre ma észrevettem 2 kis garnélát a jávai mohában jönni-menni. Most egy zacskóba beleraktam a plattikat, ami a víz felszínén úszik, hogy ne egyék meg a garnélákat, amí döntésre jutok, hogy mi legyen velük. Mennyi időbe telik, hogy akkorára nőljenek a garnélák, hogy ne jelentsenek rá veszélyt a plattik? Ugyebár sokáig nem kéne úsztatnom őket a 3 literes zacskóban, de van még egy olyan variáció, hogy esetleg odaadnám átmenetileg az ismerősömnek, amíg visszakerülhetnek; vagy esetleg engedjem ki őket, mert a mohában el tudnak bújni a kicsik? Érzem, hogy nem igazán fér meg a 2 faj egymás mellett, de egyenlőre tanácstalan vagyok.

2013. márc. 15. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb, ha választasz: vagy a plattik maradnak meg, vagy az RC-k. A két fajt nemigen lehet egymás mellett békességben tartani. Sőt, szerintem a plattik még a nagyokra is veszélyforrást jelentenek. Nálam a szivárványos guppik is letámadták a nagyokat is, szóval jobb nem kockáztatni.


Egyébként az elején, ha az RC már petésen érkezett hozzád, lehet, hogy simán eldobta a petéket (elég gyakran előfordul). Ebben az esetben lehet, hogy egy másik petésedett be, már nálad.

2013. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a plattikat engedd ki, és a pici garnélákat halászd ki és tedd be egy ilyenbe: [link]

ilyet otthon is lehet összehozni, ha van szúnyoghálód. vagy ajándékozd el a plattikat, és vegyél helyette pl.: endler guppikat, szivárványos guppikat vagy nanohalakat. :)

2013. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát igen, ők egyáltalán nem illenek össze. szerintem ajándékozd el őket, és vegyél helyettük nano halakat.

[link]

de endler guppit azt ne, mert az is megeszi a kicsiket.

2013. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
amúgy ki kéne valamit találnod, mert a plattik nem sokáig maradhatnak bezacskózva.
2013. márc. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Guppit se endlert, se szivárványost ne engedjetek össze törpe garnélákkal, max amanoval.
2013. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

RC garnélákat 2 hónapig tartottam 6 literes akváriumban, szűrő nélkül, pár szál hínárral, sok fény alatt (hogy legyen nekik alga kaja). Így akár egy 5 literes befőttesüvegben is megmaradnak.


De a platti nem fogja húzni a zacskóban. A plattikat addig hagyd az akváriumban, amíg el nem adod.

2013. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!