Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulhatott el?

Mitől pusztulhatott el?

Figyelt kérdés

Van egy 30l-es garnélás akváriumom, amiben 2 hete vannak benn Red Cherry garnéláim, 12db. Ma délután az egyiket eldőlve láttam, piros rész alig van rajta, a teste olyan fehéres-sárgás (mintha kifehéredett volna). A többinek semmi baja, elvannak úgy, mint eddig.


Kérdésem az lenne, hogy mitől pusztulhatott el? Azt ugye nem tudom, hogy milyen idősek, mivel nem nálam születtek. Lehet öregség az ok, és csak túlparázom, mivel ez az első ilyen esetem?


Vagy lehet más is? Mint említettem, 2 hete vannak nálam, azóta vedlettek is, és 1 nőstény már be is petésedett (egy pedig már úgy érkezett, és legnagyobb meglepetésemre nem dobta el a petéit).


Ó, és van még egy kérdésem: ti mit csináltok az elpusztult garnélákkal? Bent hagyjátok, had intézzék el a dolgot a többiek (tekintve, hogy dögevők), vagy ki szoktátok pecázni?


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. márc. 8. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Emiatt ne aggódj, előfordul. Esetleg vízparamétereket mérhetsz.

Milyen szűrés van az akiban? Mikor raktad össze az akváriumot?


Ja, és döglött élőlényt soha ne hagyj benne, mert nagyon lerontja a vízminőséget. A garniknak adj garnéla eledelt, de ne döghúst :)

2013. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Meg is eszed őket?
2013. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ráksaláta?
2013. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. : köszönöm a választ. Szóval akkor pecázzam ki.


2-3. : miért, te megeszed a halaidat? XD

2013. márc. 8. 18:50
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, az 1. válaszolónak még: a közismert Aquael Shrimp Set, 9 hete megy összesen, ebből 2 hete garnélákkal.
2013. márc. 8. 18:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Előfordul a stressz miatt is, ennyi még belefér.

Nyugodtan bennhagyhatod, ez minimális terhelés, elintézik ők. Rengeteg nyomelemet és páncélanyagot visszanyernek.

2013. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szóval akkor érdemes mégiscsak benn hagyni, had intézze el a természet? A vizet ha le is rontja egy kicsit, holnap esedékes egy vízcserém.


Vagy ahhoz mit szóltok, hogy ha vízcseréig nem tüntetik el, akkor kiveszem?

2013. márc. 8. 19:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Hm? Mit szóltok, ha vízcseréig benn hagyom, hátha eltüntetik, ahogy Murr írta?
2013. márc. 8. 20:06
 9/12 Dioxyde ***** válasza:
Hagyd bent meg fogják enni,de ne az egész vizet cseréld le olyan 10% elég hetente.
2013. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, nem egészet szoktam. most be vagyok állva a heti 30%-os vízcserére.
2013. márc. 8. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!