Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A só van bármilyen hatással...

A só van bármilyen hatással az algákra?

Figyelt kérdés
Jódozott, jódmentes, bármilyen. A növényekre? Mit tudtok erről? Én úgy hallottam, fékezhető vele az algásodás.

2013. márc. 15. 16:37
 1/4 Platypus ***** válasza:
Egyszer betegség miatt megsóztam az akváriumot, és nem tűnt fel az algáknak. A növényeknek viszont hosszú távon biztosan nem jó, semmi szükségük arra a nátriumtöbbletre, bezavar a többi mikroelem felvételébe.
2013. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen algáról van szó? És mit lehet tudni az akváriumról?

Az alga elszaporodásának oka van, azt kell megoldani.

2013. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerencsére nincs alga, ezt csak kíváncsiságképp kérdeztem. Valahol írták, és ilyen témáról még nem nagyon volt itt szó.
2013. márc. 15. 23:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt egy kis artemiás akváriumom, amibe volt só. Beleraktam gömbmohát, odáig jó volt. Aztán beleraktam egy csokor ludvigia repenst, az másnapra szétfolyt és az artemiák megdöglöttek.


Volt darázsgébes akváriumom, ami szintén brakkvizes (volt benne só) Akartam bele növényeket. Tettem bele gömbmohát, jávai mohát, microsorumot és anubias nanát. Az anubias hamar megcsúnyult, nem sokra rá a microsorum is, majd a jávai kezdett barnulni. Egyedül a gömbmoha maradt szép, sőt szebb lett, mint sima vízben.


Van egy gébes akváriumom, abba is van só, de abba is csak gömbmohát raktam, azzal nincs gond. Rendeltem mangrovet, mert az brakkvizi növény, de az nem akar nőni benne.


Ezekben a sós vizes akváriumokban a barna algán kívül más nem volt.


A tengeri akváriumomban (amibe dupla annyi só van) szokott lenni zöld alga és lila mészalga, de tud benne lenni barna alga is, ha kevés a fény.


Édesvizibe volt ecsetalgám, ami sok bosszúságot okozott. A sósviziekbe nem volt ecsetalga egyikben sem. Vagy a korallzuzalék talaj miatt, vagy pedig a só miatt nem marad meg bennük az ecsetalga.

2013. márc. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!