Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nekem van 2 aranyhalam és 1...

Nekem van 2 aranyhalam és 1 tisztitó halam egy 5 literes akváriumban, ebben az akváriumban előfordulhat a párzás lehetnek ikrák?

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha ez nem kamu kérdés akkor rögtön vidd vissza a halakt a boltba!

30l alatt tilos gerinces állat tartása!

Az aranyhal pedig 150-200l-be való!

2013. márc. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdező,nagyon remélem hogy 50 litert akartál írni!!!!!
2013. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kzs ***** válasza:

Ugye 500 (ötszáz) literes akváriumot akartál írni?

Merthogy az aranyhal - ideális esetben - akkorára nő mint egy ponty...


De ha tényleg 5 literes "akváriumról" van szó, nem érdemes fejtegetni a kérdésedet.

Már ne is haragudj.

2013. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50 liter is kevés az ikrázáshoz. Merem fogadni hogy a tisztító hal Anci, vagy torokátum harcsa.
2013. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kzs ***** válasza:

@ 2. válaszoló:


Ne viccelj már: 50 literes nagyon nem elég 2 aranyhalnak!

(Ja, és van valami "tisztítóhal" is)

2013. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: nem.


Ok: az aranyhal abban nem is nagyon tud megmozdulni, és ha meg is tud, előbb pusztul bele a mérgezésbe, minthogy ikrásodjon.


Aranyhalakat minimum 150-200l-es akváriumban lehet tartani (nem elírás!!!), a tisztító hal pedig valószínűleg anci, neki 90l a minimum.


Sürgősen vedd ki őket ebből a dunsztosüvegből, és vidd vissza a boltba. Ez nem várhat pár napot sem. Komolyan mondom, nem fogják sokáig húzni.

Miután visszavitted, és még mindig akarsz aranyhalat, akkor olvass sokat utána (pl ez a link is róla szól: [link] és tanuld meg az akvarisztika "szabályait". Ha ez megvan, belekezdhetsz a haltartásba.


Ha pedig a nagy akvárium miatt lemondasz az aranyhalakról, akkor is kelleni fog egy minimum 30-40l-es akvárium, hogy halakat tudja tartani. Ha megelégszel a garnélákkal, csigákkal, elég egy 20l-es is. Hidd el, még kicsinek is fogod érezni hamar. Nekem is egy 30l-es garnélás van itthon, de már nézegetem a 160l-eseket egy sügereshez. :D


Remélem megfogadod a tanácsom, és visszaviszed a halakat a boltba. Ha kellenek linkek az elinduláshoz, az akvarisztika alapjainak elsajátításához, szólj, és szívesen küldök párat.

2013. márc. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2.vagyok.tudom h az 50 literes sem jó ebben a helyzetban de arra akartam célózni h remélem elírta!
2013. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ember, én nem értem hogy miért ilyen nehéz egyeseknek megérteni hogy nem lehet befőttesüvegben halat tartani.

Már logikusan gondolkodva is: van 5 liter víz, benne két hal, dobunk nekik kaját és tökjó.

Akkor most fordítsuk át, van egy lift, bele van zárva két ember, kapnak vizet és kaját. Nem hiszem hogy elérik a nyugdíjkorhatárt...

2013. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!