Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 4hval ezelőtt egy mocskos...

4hval ezelőtt egy mocskos állatkinzò voltam sorba haltak meg a halaim kb2 nagyobb akváriumnyi halam halt meg nem figyeltem a szűrésre a telepítésre stb most figyelek de ma is 2 halamat kiszáradva találtam kiugrottak. Sztetek?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy lelkifurdalàsom van .Most tervezem hogy felhagyok az egész alvarisztikàval mert több haltetemet nem tudnék elviselni. Ti hogy vagytok ezzel titeket mennyire érint hogy elpusztul egy halatok eleinte nekktek is pusztult? . Valamint jol teszem hogy felhagyok vele?
2013. márc. 17. 14:09
 1/8 A kérdező kommentje:
* hónapal
2013. márc. 17. 14:11
 2/8 anonim ***** válasza:

igazából ahelyett, hogy felhagynál vele ki kellene deríteni a pusztulások/kiugrások okát.

mondj el több részletet:

aksi mérete, szűrés, hőfok, halak fajtája és létszáma.

ez a hobbi olyan amit nem lehet rosszul csinálni ha az ember tisztában van az alapokkal. mivel nálad hullanak a halak, szerintem a legjobb lenne teljesen az alapoktól elkezdve újra tanulni és újra indítani az egész hobbit, mert nálad az alapokkal lesznek a gondok.


a hullásokról nálam:

fél éve kezdtem akvarisztikával foglalkozni. rögtön az elején sikerült egy jó kis darakór+úszórothadás kombinációt behurcolnom növényekkel. ebben halam közvetlenül nem pusztult el, csak a szövődményektől...összesen négy darab guppim halálozott el, 3 pedig szó szerint eltűnt (arra tippelek, hogy a macska pecázott...mert nyomtalanul eltűntek). szerencsére mára már nincsenek elhullásaim, és betegséget se tapasztaltam. mondjuk ha elölről kezdeném, akkor ziher, hogy guppit nem tartanék...akármit is mondanak, a guppik igen is kényes halak...az összes többi halam teljesen egészséges és még a darakór sőt az úszórothadás is csak a guppikat támadta meg...most sera fishtamint kapnak minden nap a kajával, hogy ne legyen semmi bajuk (eddig beválik legalábbis úgy fest).

2013. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindig lesznek kivételek.



Van aki szarul tartja a halait, mégis, akár évekig agonizálnak, mielőtt kimúlnak. Sőt, olyanról is tudok, hogy jobb körülmények közé került egy hal, és a nagy változás miatt pusztult el.


Meg olyan is van, hogy az ember mindent megtesz, mégis van halpusztulás, sőt, akár az egész állomány is odaveszhet a legnagyobb jóindulat, meg hozzáértés mellett is.



De ezek ritka kivételek, 100-1 van ilyen.

Ha a halaknak biztosítva vannak az optimális életfeltételek, akkor erős, egészséges lesz az állomány.

Hosszútávon megéri, biztos, hogy kifizetődő.


Hogy felhagysz e az egésszel, az csak rajtad áll, de ha mindent jól csinálsz, akkor egyre kevesebb kudarc fog érni.

Elhullás persze mindig akad néha, de hát ez az élet rendje, csak az élettelen dolgok nem halnak meg, ami él, az előbb utóbb meghal.

2013. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
70liter . Eheim pick up 2012. 4 him guppi màrcsak 2 mert kiugrottak.8neon . 1 betta . 1 almacsiga 2 pàncélos es 1 kis anci az alga ellen ha megno elajandekoztam volna sztem most jo a szürès es nincs is tultelepitve ja bettam nem bantja a guppikat neonoknak megvan 70 centi hossz
2013. márc. 17. 14:35
 5/8 Bazseee_ ***** válasza:
E miatt nem kell agodnod tudod milyen kevés ember van aki erre az egészre hobbiként tekint? Nagyon kevés... Legtöbb ember azért tart csak akvàriumot hogy a hàz disze legyen de elfeledkeznek hogy nem ugy megy ez komoly dolog amiről gondoskodni is kell kb ezek az emberek 3 havonta mennek uj halakért meg tovàbb nem birjàk . Am régen én is hülye voltam mindent ugy tapasztaltam ki nem olvastam utànna nekem is sok halam elpusztult de lehet jobb is igy :-)
2013. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mindig legyen rajta tető így nem tudnak kiugrani csak résnyire szabad félre tolni hogy kapjanak friss levegőt mert nem elég a buborékoztató (én legalább is így tudom)

ezeket meg olvasgass és nem lesznek bajok nagyon sok dolgot tudtam meg az interneten az akvarisztikáról olyanokat amikről nem is sejtettem hogy fontosak lehetnek


[link]


itt a cikkeket olvasgasd: [link]


[link]

2013. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tető nélkül csak olyan halakat lehet tartani, amik nem ugrálósak. Ami ki szokott ugrálni, azokat ajándékozd el, vagy ha kellenek, akkor vegyél rá egy tetőt.
2013. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van rajt tető de olyan ami a szürőnek kivan vàgva kb van rajt egy 2 centi rés ahol a viz folyik
2013. márc. 18. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!