Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy 120 literes...

Szeretnék egy 120 literes vagy annál nagyobb akváriumot. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Milyen növény? Milyen szűrő, levegőztető, melegítő? Aljzat?

Hány db hal? Milyen gyakran kell cserélni? Mennyibe kerülne minden? Milyen szerek kellenek?



2013. márc. 11. 10:44
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:

Növény - Fényfüggő.

Szűrő - külső + belső, külső biológiai szűrésre, belső mechanikaira(nekem már 72 literben is mindkettő van)

Levegőztető - elég, ha a belső fodrozza a felszínt. Kivéve, ha kifejezetten tetszenek a buborékok.

Melegítő - 150-200 W-os

Aljzat - lehet sóder, bazaltzúzalék, vagy táptalaj és felé valami fedőtalaj.

Halak - 120, vagy annál nagyobb akváriumokban nagyon sok lehetőség van, nézelődj a diszhal.info-n

Vízcsere - heti 30%

Ár - erősen függ pontosan mekkorát akarsz, de saccra lesz vagy 50-60 ezer ( külső szűrő ára lesz ebből olyan 20 ezer)

Szerek - Ha mindent az előírásoknak megfelelően csinálsz, nem kell semmi. Maximum egy tubus baktérium oltó, hogy gyorsabban elszaporodjanak.

2013. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1000 literest szeretnék, de még gondolkozom egy 120 literesen is.
2013. márc. 11. 11:03
 3/7 Bozsikrisz ***** válasza:

1000 litereshez már illik kikérni statikus véleményét is, mert annak brutális súlya van feltöltve.

Amúgy nekem 72 literesem van, nem mondanám full extrásnak, olyan középkategória. 4 hónapja raktam össze, és most tartok 180 ezer körül.

2013. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző. Annyiból már 200 literes tengeri akváriumot is lehet csinálni.
2013. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dioxyde ***** válasza:
72 liter 180 ezerből?az igen durva:D amúgy egy 1000 literes aksi összeállítása sem olcsó maga az akvárium 100ezer fölött van ,de tényleg oda kell figyelni mennyit bír el a lakás...stb
2013. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Tudom, de azért az enyém mögött elég jó technika van. Táptalaj, növények, dekor, növénytáp...Ez kapásból 50-60 ezer.

Akvárium + bútor, armatúra, külső szűrő, szűrőanyag... ez újabb 80-90.

2013. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dioxyde ***** válasza:
hát igen nekem is a külső szűrő 30 ezer volt + a táp talaj az se olcsó...meg az én 112 literesemhez armatúra ami már elég jó olyan 30ezer körül van szal el lehet sok pénzt költeni a kisebb akváriumokra is.
2013. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!