Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algásodik az aljzatom (sóder)....

Gryphon kérdése:

Algásodik az aljzatom (sóder). Mit lehet tenni ellene, és mitől jött ez elő?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:

Hát igen, gyenge.


50 literesbe pl én Fan2-t használok most és még az is algásodik, de akkor lekapcsolom a lámpát és elmúlik az alga. Nekem csak anubiasok, cripto van benne, amit nem zavar ha néha nem kapnak fényt. Amúgy meg nálam kicsit erős a lámpa.

2013. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:
köszi! a barna alga volt, de az megszűnt.Most érdeklődtem az új szűrő után.Akkor valószínűleg ez a baj..
2013. márc. 19. 20:25
 13/76 Pendulum92 ***** válasza:

De nehogy fan2-t vegyél, még véletlen se, sokat nem változtatna a dolgon.


Nagyobb szűrőfelület kell neked, nem nagyobb áramlás.


Pl egy tetratec easy crystal 600-as jó lenne.

2013. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 Pendulum92 ***** válasza:

Lehet én vagyok ilyen mazochista, hogy 72 literben egy 700 l/h-s belsőt és egy házi külsőt(5 literes,3 liter szivacs, 1 liter siporax) használok egyszerre, de ha nem akarsz sok gondot, neked is javaslom a dupla szűrést.



Ha csak belsőt akarsz, és bioszűrést is egyben, csinálhatsz mattent, vagy powerhead + szivacsot együtt( a fan1-es pumpád pont jó lenne rá), de ezek mellé kéne egy vízforgató, mert nem generálnak elég áramlást.


De az általam említett tetra szűrő, valami bio szűrőanyaggal felturbózva is jó lehet.

2013. márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, nehogy egy nagyobb Aquaelt vegyél. Nem a teljesítmény a fontos, hanem a nagy szűrőfelület. Ami jó lehet, ebben a sorrendben: Eheim PickUp 2012, TetraTec IN600, TetraTec EasyCrystal, JBL i100, ha elfér. Neked ilyen kaliberű szűrésre van szükséged.
2013. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 YourDestiny ***** válasza:
Az EasyCrystal alatt a 600-asat értem, de abba szükség van plusz szűrőanyagra.
2013. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 A kérdező kommentje:
Igen! Volt egy növényem, amelyen megjelent valami szőrcsomó szerű alga, ami először csak kis fekete pöttyként jelentkezett.Leszedtem azt a levelet, azóta nincs probléma azzal a féle algával.Viszont épp most beszéltem egy ismerőssel aki ilyeneket (szűrőt) árul, és szerinte csak fan2-t vegyek, mert az is határeset egy ekkora akiba.Hiszek nektek, de elég nehéz így eldönteni.Félek h az áramlás nem tesz majd jót a halaknak, meg a növényeknek! Tipp?
2013. márc. 20. 20:15
 18/76 A kérdező kommentje:
lehet akkor easy crystal 600 lesz :D
2013. márc. 20. 20:19
 19/76 A kérdező kommentje:
az eheimnek nem macera ha vmi elromlik?mármint úgy hallottam h részenként cserélgetni nem olcsó..
2013. márc. 20. 20:22
 20/76 Pendulum92 ***** válasza:

Nekem sokáig(kb 6 évig) fan2 volt 72 literben, de nem ajánlom, nálam állandó betegségek voltak, és büdös, sárga volt a víz. Akkor még nem igazán voltam tisztában a dolgokkal.


Most 700 liter/órás mechanikai szűrőm van, és nem erős bele.


Ha veszel akár egy fan3-at, az sem lesz elég. Nem az áramlásról beszélek, hanem a szűrőfelületről. Ha tiszta, ammóniamentes vizet akarsz, biztosítani kell elég felületet.

Márpedig ezekben a szűrőkben túl kicsi, és ráadásul ritka(=kisebb felület) a szivacs, ami csak mechanikai szűrőnek jó.

A legegyszerűbb dolog lenne, hogy a mostani fan1-es pumpádra húznál egy nagyobb darab szivacsot, és veszel egy mondjuk atman szivacsos szűrőt, az kb 1000 l/h, és leveszed kb 6-700 l/h-ra. Így lenne felület is, és elegendő vízforgatásod is.

2013. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!