Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta akvárium. Tippeket...

Betta akvárium. Tippeket várok! (? )

Figyelt kérdés

Szóval már majdnem minden megvan az új lakóhoz, linkelem miket vettem hozzá.


Akvárium: tetős 20x25x35cm (17,5l) (abba most kérlek titeket ne menjünk bele, hogy 30nak kéne lennie...)


Szűrő: [link] nem nagy durranás, de egy bettának pont elég... :)


Fűtő: [link] (25w)


Aljzat: [link] ebbe keverek majd egy kevés fehéret (nagyon keveset)


Dekorációk: [link] [link] [link]


Növények: tavi májmoha, pázsitos nyílfű, tündérhínár, jávai moha


Egyebek: [link] világítás: 7W :)


mit vegyek még? min változtassak? Tippeket, ötleteket kérnék :)


2013. márc. 21. 17:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Most lehet, hogy lefognak pontozni, de 17,5 liter vízben kb ugyanolyan nehéz fenntartani akármilyen egyensúlyt is mint 30-ban. Úgyhogy ez alapján teljesen mindegy melyikben van.


A 30 liter egy magyar törvény.


Éltem kint német országban, és volt szerencsém nagyobb tenyésztőkhöz járni és tanulni tőlük. Ott például 10 litert ajánlanak legalább egy betta hétköznapi tartásához, persze ha csak tudod is mit csinálsz.


60 Literben idegesíti a sok hal, 15 litert meg nem mindenki tud rendesen fenntartani. Az akváriumban tartott betták nagy része tehát szenved.

2013. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 izomszörp ***** válasza:

Én is az akváriummal kezdeném!

Nekem 60literen volt az elején 1 hím 2 nőstény!

Ez a 17 liter naon karcsú!!! Nem bántás de így van!

Sajnos ez a tévhit nagyon elterjedt hogy a betta elvan 2-3 literen!!! Nem érzi jól magát egyáltalán, neki is kijár mint a többi halnak hogy úszkálni tudjon, és hidd el kell is neki!

Én most indítottam be 120litert, csak betták lesznek benne, tudom nem mindenki teheti meg. Szóval hiába bettárol van szó én megpróbálom a lehető legtöbbet adni nekik! :)

2013. márc. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Amit linkeltel kerdest nezd meg jobban a valaszokat xdddddddd
2013. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!