Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon algásodik az akvárium...

Nagyon algásodik az akvárium üvege. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

30l-es akváriumom (igen, ez is egy Aquael Set, ami mostanában sok kérdésben szerepel :)

Az akváriumban 12 Snowball garnéla van. Az üvegét hetente tisztítanom kell, annyira belepi az alga. Főleg a hátsó üveget, és a szűrő mögötti részt. Mit tehetnék ellene?

Gondoltam már arra, hogy kellene még növény az akváriumba, valami gyorsan növő (a mostaniak nem nőnek olyan gyorsan). Milyet ajánlanátok? Valami nem magasra növő kellene, mert a hátsó rész már tele van, a középrészen még van bőven hely.


Ezen kívül mit tehetnék még ez ellen, hogy ne kelljen hetente algát takarítanom? Vagy ez idővel elmúlhat? Az akvárium most 11 hetes.



2013. márc. 22. 19:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Holnap indulok is, hátha találok valamelyik boltban Vallisneria nana-t. Egyébként nekem JBL Manado a talajom 5 cm vastagon, szóval lesz hova gyökereznie. :D
2013. márc. 22. 20:21
 12/18 anonim ***** válasza:
zebracsiga az jó ötlet.
2013. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ. Eldöntöttem, hogy lesz csiga, de hogy zebra, vagy valami más, azt nem tudom, kérdés, milyet találok a közelben boltban, vagy akvarista.hu-n. Sajnos ezen a környéken igazi ritkaság az akvarisztikával foglalkozó ember, a boltokban meg nincs nagy választék. Mindegy, igyekszem kihozni a maximumot ebből is. :D
2013. márc. 22. 20:32
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen alga? Zöld pont?
2013. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Barna alga, és van pár zöld pont is. De miért kérded? Nem mindet eszi a csiga?
2013. márc. 23. 18:04
 16/18 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy az akváriumban folyamatosan harcba állnak a növények és az algák a tápanyagért, az algák kevés tápanyaggal beérik, míg a növényeknek több kell, több kijelentés is elhangzott ez egyik az hogy "beáll majd az akvárium" ez arra utal hogy ha megerősödnek a növényeid a tápanyagok jó részét ők fogják felvenni és kevesebb jut az algáknak. Tehát az alga ellen az egyik legjobb recept ha jó karban vannak a növényeid illetve gondoskodsz intenzíven növő fajtákról amit akár rendszeresen is metszel, tudom hogy 30l az aksi de sajna ez a helyzet.

Persze így is lesz algád de azt pl zebracsiga jó algázó.


(Növények: jó táptalaj, megfelelő világítás, szénforrás easycarbo garnisba az előírt adag fele!, folyékony növénytáp profitóról nem hallottam még hogy irtaná a garnikat, de van sokfajta növénytáp)

2013. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Még egy pár dolog: Vallisneria-t lehet metszeni, "alga gátló cseppek" mésziről felejtsd el, "Vegyél ancikat(algaevő halat)" ha nagyobb lesz egyáltalán nem algázik és nagyobb aksiba jó,"JBL Manado a talajom 5 cm vastagon" jó a manado és pluszba elősegíti a denitrifikációt, a lényeg egészségesebb lesz az akváriumod.
2013. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Értem. Sajnos a legtöbb növényem lassan nő, csak a jávai mohám gyorsabb.

Ezért is kérdeztem rá, hogy milyen növényt ajánlotok ekkora fény mellé. Válaszként kaptam a Vallisneria-t, amit lehet nyírni szinte tetszőleges magasságra.


Úgyhogy most ott tartok, hogy beszerzek egy adag Vallisneria-t, illetve pár zebracsigát, és meglátom, mi változik pár hét alatt.

Köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 24. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!