Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz, hogy az energiatakarékos...

Igaz, hogy az energiatakarékos égőkkel való világítástól nem algásodik ugy az akvárium?

Figyelt kérdés
Mármint hogy kevésbé algásodik, mint ha neoncsövet éppíttetnék be? 15 W-os világításról lenne szó.
2011. ápr. 5. 18:07
1 2
 1/13 Bányai Károly ***** válasza:
Valszeg még jobban fog, mert a takarékos égők színhőmérséklete nem megfelelő. Rendes növényes fénycsövekkel világíts, az alga a nem megfelelő táplálástól van.
2011. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Természetesen így ebben a formában nem igaz.

Egy akvárium világítása több tényezőtől is függ. Az egyik ilyen a világítás mennyisége és minősége. Egy meleg, sárgás energiatakarékos izzó nem alkalmas akváriumi világításra, mert nem megfelelő a fény összetétele, nem fejlődnek tőle a növények, tehát "algásít", az algáknak kedvez.

Létezik belőle daylight megnevezésű, 6400 Kelvines. Ez már jó egy akvárium megvilágítására, ugyan olyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint egy neoncső. Tehát ugyan annyira algásít-vagy nem algásít.

Fontos tényező még, hogy mennyire telepített az akvárium, mekkora az ammónia, nitrát és nitrit szintje, tápozol-e, co2 adagolás van-e, milyenek a növények, milyan a szűrés, a vízcsere, mennyire van meg az egyensúly.


Tehát összefoglalva, nem, nem igaz, hogy energiatakarékos égőtől nem algásodik az akvárium.

2011. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Először neonos fedőt szerettem volna, de az eladó srác azt mondta,hogy azokhoz a növényekhez, amik nekem vannak, jobb ha 2 energiatakarékost építek be. Akkor megkérdeztem, hogy az nem algásít jobban. Azt mondta, nem, sőt még kevésbé fog alogásodni az akvárium. Kicsit furcsálltam, de viszont árban ugyan annyiba jön ki mind a kettő, szóval nem tom...
2011. ápr. 5. 18:19
 4/13 A kérdező kommentje:
Most olvastam a második választ. Köszi, szerintem jó lesz ezek szerint, mert nem sárga fényűt tetettem bele.
2011. ápr. 5. 18:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, ezt nem tudom, mire alapozta. Egyrészt neonokból sokkal nagyobb a választék, másrészt sokkal egyenletesebb a fénye.

Mekkora akváriumról és milyen világításról van szó pontosan? Meg tudod nézni, hogy hány wattos a két izzó? És milyen növényeket vettél?

2011. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
80 literes akvárium, és ha jól emlékszem 15 W (még nem hoztam el a tetőt amibe bele van építve, lehet még nincs is kész bár mára mondta). Van anubiasom, tündérhínár, ludvigia, aponogeton. Ezt mondtam neki is, és azt mondta jobb ha energiatakarékosat tesz bele, mutatta is az ő akváriumaikat, elég szépek a növények ahol ilyen világítás van. Bár az is igaz, hogy náluk ugyse állnak soká a növények, igy lehet azok egész uj szállítmány voltak és azért néztek ki jól.
2011. ápr. 5. 20:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát, a tündérhínárt szerintem már most vedd ki, ennyi fény alatt pár hét alatt elrohad. A ludwigiával lehet próbálkozni, de annak sem jósolok sok jót, esetleg ha pont az izzó alá telepíted. Na meg az Aponogetont is oda kellene. Az a baj, hogy csak pontszerű világításod lesz, két helyen erős, az akvárium nagy részében viszont gyenge. Tehát nehéz lesz szépen betelepíteni, de nem lehetetlen. Viszont ha még lehet, én kicseréltetném fénycsövesre
2011. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Gondolod? Megpróbálom, bár ha mára kellet késznek lennie, szerintem már mindegy,biztos kész a foglalat ha más nem.. a 15 W-os égő amugy nem tudom, milyen erősséggel világít?
2011. ápr. 5. 20:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Én egyetlen a célra alkalmas izzót ismerek, az 800 lumen.

[link]


Egyébként lehet, hogy ugyan annyiért adja el neked a boltos, de nem gondolod, hogy ennek az elkészítése olcsóbb lehet? :/

Én kezdek erre gyanakodni...

2011. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott már, de azt hiszem nem akar átvágni...apukája az én apukám jó barátja volt (sajnos az az ember nemrég meghalt), mondhatom hogy valamennyire ismerjük is egymást. Sajnos nem emlékszem milyen fajta égőt mondott, de köszi szépen a linket, szerintem ha nem is ilyet tesz bele, akkor megvan a lehetőség hogy kicserélhetem.
2011. ápr. 5. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!