Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy rili és egy red cherry...

Egy rili és egy red cherry garnéláknak milyenek lesznek az utódok?

Figyelt kérdés
Esetleg, rili-sakura?

2013. márc. 22. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, de ha lehet tippelni, én azt mondanám, hogy előbb-utóbb a génállományban Red Cherry/Sakura győz, és szép lassan eltűnik a Rili változat belőle.


Amúgy is elő szokott fordulni, hogy ha csak rili van az aksiban, hogy egy-egy utód már nem rilinek születik.

2013. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most vannak az akváriumban red-ek, akkor inkább sakurát veszek hozzá(1-re gondoltam), hogy javítsam a színt/génállományt :) Így jó, ugye?
2013. márc. 22. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, arról már hallottam, hogy Sakurákkal javítják az RC-k génállományát.
2013. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvileg jó ötlet, frissül a génállomány, szóval baj nem lesz belőle, az tuti. :)


De az RC-k erős szelektálással is szép piros színen tarthatóak. Illetve, ha adhatok egy tippet: nem tudom, eteted-e őket zöldségekkel. Nálam a fő kajájuk a borsó, spenót, kukorica, répa. Tápot csak ritkán kapnak, és azt vettem észre, mintha erősebb lenne ezektől a színük.

2013. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Javarészt sera-s tápot kapnak, ritkán zöldséget + amit találnak az aksiban. Akkor megpróbálom, bár én most is 2 naponta etetem őket, akkor kapnak több zöldséget. Nem tudod a kukoricát lehet nekik adni? Nem édesre gondolok, hanem sima takarmányra.
2013. márc. 22. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:

A sima takarmányit nem tudom, nem vagyok benne egészen biztos, de szerintem lehet nekik adni. Én saját termésből szoktam nyaranta külön rakni, fagyasztóba.


Egyébként én is 2 naponta etetek. Kedden, csütörtökön és szombaton kapnak valamilyen zöldséget, és vasárnap egy kis tápot. Nálam a Tropical Shrimp Sticks jött be nekik. :)


Úgy szoktam, hogy kis bögrébe vizet rakok, bele a zöldséget, majd be a mikróba 2 percre. Ezután a borsó, és a kukorica héját is le szoktam húzni, és úgy megy az akváriumba.

2013. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!