Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek érdemes ezt...

Szerintetek érdemes ezt megvennem? Vélemény?

Figyelt kérdés

[link] ebből a SunComp-ra gondoltam. Szerintetek? Mert szerintem elég jó a szűrése is, mert 300l/h és ezt 10x forgatná meg. Úgy tudom óránként kell neki minimum 5x. Akkor ez jó is, nem? A világításhoz nem értek annyira, de amúgy az jó??? :D

Még vennék bele egy 25w-os fűtőt, és jó lenne. Szerintetek? 6-7 db guppit tartanék benne. Mi a véleményetek? :D



2013. márc. 22. 20:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Azta köszi :). Meg is veszem majd :D. Mibe csomagolják be az akváriumot, az akvárium csomagolásán kívül? Ezt jól megmondtam :D. Vagyis ami van alapból doboza, és még ki is van tömve egy másik dobozban valami anyaggal. Nem tudok érthetően magyarázni. :D De azért remélem érted. Vennék én akár Red cherry-t is, de hiába, mert nincs a boltban. De akkor majd 6 endler lesz. Neked mennyi talaj kellett bele? Èn 2,5 kilós kvarchomokot akarok. Az elég, hogy jó vastag legyen a talaj?
2013. márc. 23. 21:41
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Házhoz hozzák futárszolgálattal, ráadásul ingyen, mert 9000ft felett van az ára.


Nekem a doboza úgy körbe volt tekerve nejlonnal (ezzel a buborékossal, nem tudom, mi a pontos neve :), hogy kis túlzással még focizni is lehetett volna vele. És a dobozon belül is tele volt tömve, hogy ne tudjon mocorogni.


Ha garnélát akarsz, akkor ajánlom az akvarista.hu-t, ott sokan hirdetnek garnélákat, és egyéb akvarisztikai dolgokat. Én 12db-ot vettem egy helyi akvaristától 800ft-ért. Boltban darabja 650, szóval olcsón kijöttem velük.


Talaj nekem 3l-es JBL Manado-m van, amit kicsit elszámoltam, mert az 5l-es kiszerelés jobb lett volna. De sikerült megoldanom egy vasfával, hogy dombos legyen. Az akvárium egyik sarkát leválasztottam, és oda 2cm vastagon került csak Manado. Ott csak egy göbmoha van, neki nem kell talaj. :)

A vasfa mögött viszont így simán lett 6-7 cm-es vastagságú talajom, amibe vígan lehetett ültetni.


Őszintén szólva nem tudom, hogy 2,5kg kvarchomok hány l-nek felel meg, így nem akarok hülyeséget mondani. Valahol régebben olvastam, hogy 0,7l körülinek mértek 1kg-ot. Ha akarsz 4-5 cm-es talajvastagságot (ami jó lenne a növényeknek), akkor kelleni fog (ennél az akváriumnál) 2,9x2,9x0,4=3,364l. --> tehát így számolva kb 4,8kg-ra lesz szükséged. Szerintem vegyél 5kg-ot, az biztos elég. De még egyszer mondom, ezt nem tudom 100%-ra mondani.

2013. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi. :D nem tudom, a garnélákat nem ismerem annyira, a halakat jobban szeretem. Akkor veszek 5 kilót. Kell amúgy még valami mást rendelnem? Mert a növény, és halkaja van a boltban, a homokot rendelem, a többi van benne, és dekornak van itthon kövem. Nem mész, szóval bele lehet rakni. :D
2013. márc. 24. 14:23
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én rendeltem a Zoofastról (ha már úgyis rendelésre esett a választásom) egy hőmérőt, és egy polifoam akvárium alátétet. Hasznos dolgok, és jó áron is vannak az oldalon.
2013. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Akkor:

-az akvárium

-5 kg kvarchomok

-polifoam

-hőmérő


A boltból:

-lemezes, fagyasztott, szárított kaja

-növények

-halak

-esetleg valami szer a növényekhez


Így jó lesz? Amúgy köszönöm a segítséget.:))

2013. márc. 24. 22:29
 16/17 anonim ***** válasza:
Szárított kaján nem tudom mit értesz, de ha fagyasztottat, és lemezeset is veszel, akkor felesleges.
2013. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szúnyog
2013. márc. 24. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!