Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesar Millannak melyik könyvét...

Cesar Millannak melyik könyvét érdemes először megvennem?

Figyelt kérdés
3 éves kutyám van, még egyáltalán nincs képezve semmire, viszont nagyon okos. Szeretném tanítani, szeretnék elérni egy jó kapcsolatot, és pár trükköt is tanítanék neki, valamint szökős, és más kutyákkal elég agresszív, ezeket jó lenne kiküszöbölni. Melyik könyv segíthet ebben többet? Melyiket vegyem meg elsőként? Esetleg más szerzőtől tudtok könyvet ajánlani? (Jan Fennel - Kutyapszichológiát már ajánlották, azt is beszerzem.)

2012. dec. 15. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyik könyvét se vedd meg. Az a fószer egy kontááááááááár. Egy gusztustalan, pénzéhes alak.
2012. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a Csodálatos kutyadoki címűt javaslom, abban van szó leginkább problémás kutyákról. De azért ne hidd, hogy csodaszer, én a helyedben keresnék is egy jó sulit mellé, mert bár a szemléletet nagyon jól átadja, és sokat lehet belőle tanulni, a konkrét megoldásokat jobb szakemberrel, egyénre szabottan megbeszélni.
2012. dec. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Ezesetben tudsz alternatívát mondani? :) Mindenképpen szeretném megvenni a könyvét, ha másért nem, hogy alkothassak róla véleményt. A sorozata tudom, hogy többnyire inkább a showról és nem az információátadásról szól, de ettől még lehet jó a módszere. De örülnék, ha mondanál egy összehasonlítási alapul szolgáló könyvet az "ellenpártból" is.
2012. dec. 15. 20:06
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Ne könyvet vásárolj, hanem abból a pénzből vidd el kutyaiskolába. Azok a könyvek nem arról szólnak, hogyan tudod magadat Cesar Millanná képezni az elolvasásukkal.

Az agresszív viselkedés kezeléshez tapasztalat kell, könyvből nem fogod megtanulni. Megpróbálhatod magad is, csak előtte telefonálj be az ügyeletre, hogy egy tetanuszt tegyenek félre neked, mostanában úgyis hiánycikknek számít. A szőkés oka lehet az unatkozás is lehet, nincs mit tennie szerencsétlen kutyának.

2012. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
akumi: köszönöm! Természetesen nem várom el a könyvektől a minden probléma megoldását, és tudatában vagyok, hogy standard megoldásokat sem lehet minden kutyára és minden problémára alkalmazni, inkább csak szeretnék a kutyaneveléssel kapcsolatos elméleti tudást is összegyűjtögetni (nyilván valamennyire az én kutyámra orientáltan, ezért tettem fel a kérdést, hogy nehogy olyan könyvet vegyek meg, ami teljesen másról beszél mint amire én pillanatnyilag kíváncsi vagyok) akár különböző nézetekből is, ezt pedig (szerintem, számomra) sokkal jobban lehet könyvekből megszerezni, mintsem élőben. De tisztában vagyok azzal is, hogy a kutyasuli mégiscsak sokkal hatékonyabb, mint az olvasgatás, így próbálok köztes megoldást találni, mert azért az sem jó, ha valakinél felmerül egy kis probléma a kutyával, és már rohan az okosokhoz, mert ő magától nem tudja megoldani. (Persze most nem szökés meg hasonló kaliberű dolgokról beszélek.)
2012. dec. 15. 20:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szemléletet szerintem teljesen átadja, hogy miért kell falkavezérnek lenned, és hogy mit is jelent falkavezérnek lenni valójában, meg hogy milyen szemmel kell nézni a problémás kutyákra (pl. hogy nem kell mérgesnek lenni rájuk, nem minket akarnak bosszantani :)). Legalábbis nekem sokminden átjött belőle, ami a Fennel könyvnél - amit vagy öt évvel ezelőtt olvastam - kimaradt, pedig nagyjából ugyanarról beszélnek, csak az valahogy sokkal szárazabb volt.
2012. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Harmadik: köszönöm a választ, fentebb leírtam, hogy miért akarok mégis könyvet is venni, de kutyaiskolába is fogunk járni. Az agressziója egyébként soha nem irányul ember felé.
2012. dec. 15. 20:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a videóit ismerem, talán egy könyvét olvastam. Arra viszont figyelj, hogy Milan nem képzéssel foglalkozik, hanem rehabilitál olyan kutyákat, amikről mások már lemondtak.


Ha jól értem, Nektek alapokra van szükségetek, ebben a témában keresgélj. Például nagyon sokan Zak George módszereit ajánlják. Így én is ezt teszem.:)


Ettől függetlenül elolvashatod az összeset, veszíteni nem tudsz vele. Én úgy vagyok ezzel, hogy az ideális, ha elolvasol mindent a témában, és kiválasztod azokat a módszereket, amik a legjobban működnek.

2012. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Közben még írtál.:)


Az nagyon szép, ha elméleti ismereteket is gyűjteni akarsz!:) Ezt a hozzáállást szeretem a legjobban. Ha valóban az alapoktól szeretnéd megérteni a kutyák viselkedését, akkor az etológiáig kell menni, ami a viselkedéskutatás tudománya, és az egyik legszebb tudomány számomra.:)


E témában javaslom Csányi Vilmos és utóda, Miklósi Ádám munkásságát tanulmányozni.

2012. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen! :) Igen, fontosnak tartom, hogy ne csak felszínes ismereteim legyenek a dologról. Pont az utóbbi időben akadt meg a szemem Csányi Vilmos egy könyvén. :)
2012. dec. 15. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!