Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó lenne akvárium világítás...

Ez jó lenne akvárium világításnak?

Figyelt kérdés
Testvéremnek van egy kompakt fénycsö amit az akvárium fölé helyezne világításként, de szerintem nem megfelelő a célra. Rabalux 2345 slim g5 t4 30w, lumen 2190. erős sárga fénye van. nincs sok növény az akváriumban...

2013. márc. 24. 22:04
 1/5 A kérdező kommentje:
elnézést a nyelvtani hibáért, beletöröltem és nem vettem észre, a segítséget köszönöm!
2013. márc. 24. 22:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kerestem rá, hogy ez milyen cső, de ha 2800K, az nem növényekhez való, hanem szobavilágításra.


Növények a 6500 K-s csöveket szeretik, és azok fehéren világítanak.


[link]


Na most az a baj, hogy itt T8, vagy vékonyban T5 csövek vannak. Nem tudom, hogy a T4 az milyen, de gyanítom, hogy akkor abba a foglalatba ezek nem fognak bele passzolni.

2013. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
2700 Kelvines, melegfehér fénycső, mint a villanykörte. Alkalmatlan akvárium felé.
2013. márc. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam én is. Sajnos nem találtam a neten semmi információt a fénycsö színárnyalatáról...
2013. márc. 24. 22:48
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2013. márc. 24. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!