Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert van ez igy? Tobbi lent.

Miert van ez igy? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Regebben allandoan vettem halakat, mert akarmilyen tiszta volt a viz, elpusztultak. Lassan 6 honapja egyet sem vasarolok, es el mind, sot tobben lettek. Plattit, szifot, neonhalat es botiat tartok. Nagyon jol erzik magukat. Van e olyan megoldas, ami hasznos az ellen, ha pl. Veszek neont es nem fertozi meg a tobbit? Plattibol hany himet erdemes tartani es arra hany nostenyt?

2013. márc. 25. 19:33
1 2 3
 1/26 Simon Márk1999 ***** válasza:
hány literes az akváriumod ?
2013. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

ha veszel új halat a többihez érdemes előbb 1-2-3 napra karanténba tenni nem e beteg nehogy bevigyél vmi fertőzést

a karantén kb 20 literes akvárium talajjal műnövényél mert ezeket lehet savazni ha a hal beteg volt


sztem amiket vettél azért pusztultak el mert lehet 1böl beletetted a halakat a te aksidba és a te aksidban a víz lehet keményebb-lágyabb hidegebb-melegebb és savasabb-lúgosabb is és a halak sokkot kaptak ezt mindig úgy kell csinálni hogy a zacskóban amibe hazavitted a halakat azt kinyitod és beleteszed a te aksidba úgy hogy a 2 viz ne keveredjen össze (mert így is össze lehet szedni 1 fertőzést) és 10 15 perc múlva az aksidból a zacsiba mersz át vizet 10 perc hálóval teszed bele a halakat

2013. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

80 liter korul van. Alatta nem igazan lehet, tehat nagyobb mint 80l.

A halakat mindig en valogattam. Nem tuntek betegnek, majd 1 hettel utana jon a betegedes. Nem igazan szoktam n

ezni a ph. Kellene? Mi kell az allitgatasahoz? A vizkemenyseghez?

2013. márc. 25. 19:53
 4/26 Platypus ***** válasza:
Ez nem betegségnek, hanem mérgezésnek hangzik. Hogyan ápolod az akváriumot? Milyen gyakran cserélsz vizet, használsz-e fertőtlenítőket? És milyen szűrésed van?
2013. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Simon Márk1999 ***** válasza:
és hány darab hal van az akváriumba?
2013. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Simon Márk1999 ***** válasza:
ja és még csak azt szeretném mondani hogy a Platti csapathal és így 100 literre 10-12 hal kel belőle de amúgy kevesebb hímet és több nőstény
2013. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Simon Márk1999 ***** válasza:
bár elég úgy is hogy 1 hím 1 nőstény mert annyira nem hajtja a nőstényt
2013. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Vizcseret hetente csinalok 1:4 reszest. Fertotlenitot regen hasznaltam, de elpusztulnak tole a halak v. A novenyek. A szuro neve aquael, egyben buborekozik is. Benne van egy szivacs, es szivja a vizet, kozben buborekot is nyom. Novenytapot hasznalon, de artalmatlan a halakra. Volt olyan halam, aki nalam szuletett es ugyanolyan korulmenyek kozott elt kicsikent, mint a nagyok es most is el. Novenyem sok van.
2013. márc. 25. 20:05
 9/26 Simon Márk1999 ***** válasza:
és hány darab halat tartottál ?
2013. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
A halak szama most sok a tulszaporodas miatt. El fogok adni par platti himet, mert tobb a him mint a nosteny. Osszesen 18 hal azt hiszem. 6 neonhal, 2 botia, 2 szifo + meg par kicsi fog menni hozzajuk kb 2 het mulva, 8 platti.
2013. márc. 25. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!