Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím sziámi harcoshalat szeretn...

Hím sziámi harcoshalat szeretnék, mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Az akvárium mekkora legyen?Lehet gömb is?Vagy jó a szögletes is?(mert van egy 23x30asom)Levegőztető kell?

Vagy adna valaki egy oldalt ahol minden pontos infót megkapok?

Jövő hét csütörtökön jönne az új lakó :)


2009. szept. 18. 10:29
1 2
 1/17 anonim válasza:
7%

tökéletes neki a gömb akvárium is nekem is volt és abban tartottam szal ez mind1:)

nem nem kell levegőztető se neki.

csak az a fontos h soha ne vegyél hozzá társaságot:D annak vérengzés lenne a vége:S

remélem tudtam segíteni :)

2009. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

Mindegy hogy gömb, vagy szögletes. Minél nagyobb, annál jobban érzi majd magát benne. A 23x30-as jó, de kisebbe szerintem inkább ne rakd.

Levegőztető nem kell neki, mert van labirint szerve, azaz a víz felszínén a levegőből is képes lélegezni.

Esetleg egy fűtőt szerezz be az akváriumhoz, hogy télen se fázzon meg. Szereti a melegebb, 25-26 fokos vizet.

2009. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Egsrészt,a gömba akvárium EGYÁLTALÁN NEMJÓ NEKI.Attol még hogy eléldegél benne,nem érzi jól magát benne.Egy fajta halat sem lehet benne tartani.Másrészt;A gömbakvárium méretét hogy lehet így megadni?A szögletesnek van mélysége és szélessége,a gömb akvárium esetében max az alap szélességet lehet elmondani,de mivel gömb,szabályosnak kell lennie,ergó nemlehet a 2 érték különböző(szoval nem 15x10 cm(most a hasamra ütöttem...) hanem 10x10-es.)

Továbbá nem esetleg kell beszerezni a vízmelegítőt,mert a betta a magas hőt(26°c) szereti,ugyhogy muszály vízmelegítőt venni.Én a heyedben 20 liternél kisebbet nem vennék a normál akváriumból,gömböt semmiképp ne vegyél.Szűrő és levegőztető nem árthat(levegő főleg a baktériumkultúrának kell,mert a bettának van "tüdője" is.(labirintkopoltyú).Világitás úgyszint kell ,növények s egyéb.És az sem igaz hogy a betta egy vérengző vadállat...Én neonokkal razbórákkal és egyéb álattal tartom együtt...Senkit nem bánt,csak a nőstényt nem viselte meg,de hím bettából csak egyet szabad tartani,mert ha mégegy kerül az akváriumba megölik egymást.Amugy azt hogy nem jó a gömbaksi,lehet vitatkozni,de minden szakirodalom,és tanultabb halazósok leírják,elmondják,hogy TILOS a gömbaksi.Üdv Lucky

2009. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

[link]

[link]

meg még az írásom mellé itt van két link.

2009. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Gömbakvárium felejtős. Lehet benne tartani, de nem véletlen, hogy jövőre kereskedésben nem szabad abban tartani halakat.

Amúgy lehet tartani egy pohárban is, de annak semmi értelme. Élni fog, de fogja jól érezni magát, tehát nem fogja igazi szépségét adni. Kis vízben - mivel gyakran kell sokat cserélni - nem fog kialakulni egy normális baktériumkultúra.

Én egy bettához is raknék szűrést.

G.

2009. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező:Lucky megadta az elolvasandó oldalakat.Tartsd be a Díszhal infó által leírtakat, mert úgy kell tartani őket.SN.
2009. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mért lettem ennyire lepontozva. Mi rosszat írtam? kb 15 éve tartok, tenyésztek díszhalakat. Többet között bettám is volt már.

Van aki befőttesüvegben, vagy direkt boltban kapható bettatartó boxban tart bettákat, ami iszonyatosan kicsi. Akkor már egy nagyobb 15-20 litere gömbakvárium sokkal jobb.

2009. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Salx Narval ***** válasza:
47%
Ha tizenöt év után sem érted,sokat már nem tehetünk.Más dolog a haltartás és megint más az akvarisztika.Nem én pontoztalak le.SN.
2009. szept. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ezzel teljes mértékben egyet értek, de azt nem értem hogy ez hogy jön ide és mit akarsz vele mondani.
2009. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha azt az irányelvet nézzük, hogy 1 halcm/liter, akkor egy szem 6-7cm-re növő halacska mért nem fér el 20 literben?

Vagy talán az a kifogás, hogy labirintszervű halnak is kell levegőztető?

Mert mást tényleg nem tudok elképzelni, hogy mivel lehetne belém kötni.

2009. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!